Telefonla rahatsız etmek ?

fatih asked 1 sene ago

Merhaba sayın avukatlar ;
Geçenlerde 3 sene önceki sevgilim beni savcılıga vermiş telefonla rahatsız ve tehdit diye
Özeti ise şu ;

Şikayet dilekçesinde ;
Eski sevgilim tarafından rahatsız ediliyorum demiş
Benden onu rahatsız ettigime dair bir mesaj örnegi vermiş bu mesajda onunla konusmak istedigimi ve whatsap engelını kaldırmam gerektigini artık zamanı geldigini söylemişim sonrasında degişmiş oldugu numarayı arayıp bulmuş ve yeni numarasındanda rahatsız etmeye devam ettigimi söylemiş
2014 ve 2016 yılları arasında 6-8 ay aralıklarla rahatsız etmiş ve bunların dökümünüde ibraz edecegini belirtmiş ! ( bu tabiki blöf diye düşünüyorum )
2017 itibariyla yukarıda belirttigimi mesajı örnek verip bunu aynen savcıya iletmiş !

Şimdi asıl ögrenmek istedigim şu ben bulundugum ile gidip mesajla haber verildigi için gittim savcıya ifadeyi verdim ifademde ;
suçlamaları red ettigimi yeni numarasıyla olan baglantımın eski ortak mail hesabından bana geldigini kendisini bu konuda uyardıgım halde bana hiç bir şekilde dönmedigini rahatsızlıgımı dile getirip konuşmak istedigimi düşman olmadıgımızı belirttim ama kendisi ısrarla yanıt vermedi üstüne birde ayrılmanın temelini oluşturan sevgilisine aratıp beni tahrikle suçlu duruma getirmeye çalışıldıgın ifade ettim !kısacası ifadede red ettim savcıda böyle yansıttı !

Bu konudaki gurur magduriyetimi ve huzurumu bozmasından kendisine karşı nasıl bir karşılık veririrm ? para ücreti önemli olsada bunun bedelini nasıl ödetirim karşı tarafa nasıl bir dönüşle cevap verebilirim bu beni gururen magdur etti ve iş yerindeki verimimde düştü psikolojik olarakda etkinlendim !
Degerli avukatlar ne önerirsiniz ?

1 Answers
Hukukçu Staff answered 1 sene ago

Anlattığınız kadarıyla dosyanız hakkında takipsizlik kararı verilir gibi duruyor. Siz ne yapabilirsiniz… hakkınızda takipsizlik verilirse siz de iftira suçundan dolayı şikayette bulunabilirsiniz. 
Ayrıca manevi tazminat talep etmek için karşı tarafın savcılıktaki şikayetinde kişilik haklarınızı ihlal eden, hakaret niteliği taşıyan ifadeler mevcut olmalı ve bu savcılık şikayeti nedeniyle kişilik haklarınızın ihlal edildiğini, mağdur duruma düştüğünüzü ispat etmeniz gerekir.

Your Answer

5 + 5 =