Savcı Gömülmesine İzin Vermiyor

Savcı Gömülmesine İzin VermiyorGeçtiğimiz sene Almanya’da noel pazarına kamyonla terör saldırısı yaparak 12 kişinin ölümüne ve 50 kişinin de yaralanmasına sebep olan DAEŞ’li terörist Anis Amri’nin cesedinin hâlâ gömülmediği ve Milan’daki adli tıp morgunda bekletildiği öğrenildi.

Alman Federal Savcılığı İtalya’da polisle girdiği çatışmada öldürülen DAEŞ’li terörist Anis Amri hakkındaki soruşturmayı henüz tamamlamadığı gerekçesiyle gömülmesine izin vermiyor. Savcılık kriminal araştırmaların henüz tamamlanmadığını ve adli tıp incelemelerinin sürdüğünü bildirdi.

İtalyan Adli tıp yetkililerinin yaptığı açıklamalara göre öldürülen teröristin bedeninde gerçekleştirilen adli tıp incelemelerinde düzenli olarak uyuşturucu kullandığı tespit edildi.

Öldürülen teröristin bedenini telsim almak için şuana kadar ne teröristin ailesi ne de Tunus’lu bir yetkili başvurdu. Alman Bild’e konuşan teröristin abisi cesedin teslim alınabilmesi için yetkililerin kendilerinden 7 bin Euro istediğini ancak kendilerinde bu paranın olmadığını açıkladı. İtalyan yetkililerin ise teröristin cesedinin italyan topraklarına gömülmesini istemedikleri ve Tunus’lu yetkililere teslim etmek istedikleri söyleniyor.

Kaynak: hurriyet.com.tr

Yorum yapın