Patent Sorgulama

Patent teknik alanda gerçekleştirilen buluşun sahibine belirli bir süreyle sınırlı inhisari kullanım hakkı veren hukuki belgedir. Patent tescili öncesinde patent sorgulama işlemi son derece önemlidir. Ancak patent sorgulama işlemi ile buluşun daha önceden ulusal veya uluslararası alanda tescil edilip edilmediğini tespit edebilirsiniz.

Patent Sorgulama

Patent tescil işlemi son derece teknik bir iş olduğundan ve patent başvuru evraklarının hazırlanması teknik bilgi gerektiğinden en sağlıklı olan yol patent başvurularında patent vekilinin yardımını almaktır. Patent vekili sizin için en sağlıklı bir şekilde süreci takip edecek ve buluşunuzun haklarını koruyacaktır.

Patent sorgulama işlemi de patent tescil sürecinin ilk aşamasıdır. Türk Patent ve Marka Kurumu‘nun resmi internet sitesinde bulunan patent sorgulama ekranı ile daha önceden tescil edilen buluşları sorgulayabilirsiniz. Uluslararası anlamda tescil edilen buluşlar için de çeşitli sorgulama kanalları bulunmaktadır.

Patent sorgulama ve diğer patent tescil konularıyla ilgili sorularınızı bize iletebilirsiniz. Patent tescil işlemleriyle ilgili sitemizde yer alan diğer kaynakları okuyabilir, avukata sor ve iletişim bölümleri aracılığı ile sorularınızı ve özel mesajlarınızı bize göndermeniz mümkündür.

Yorum yapın