Online Avukat

Online avukat, telefon ve sms gibi klasik iletişim araçları haricinde mail, whatsapp, sosyal medya, internet sitesi gibi çeşitli yeni nesil iletişim araçları ile de sürekli ulaşabildiğiniz avukat anlamına gelmektedir. İyi avukat ulaşılabilir olan, müvekkili ile sürekli iletişim halinde olan ve müvekkilinin hukuki problemlerine karşı kayıtsız kalmayan, vekalet ilişkisi devam ettiği sürece müvekkiline hukuki desteğini devam ettiren avukattır.

Hukuki soru ve görüşlerinizi aşağıya yorum olarak ekleyebilirsiniz. Sorularınıza mümkün olan en kısa sürede cevap vermeye gayret göstermekteyiz. İlginiz için teşekkür ederiz.

Online avukat arayan kişiler de vekalet ilişkisi ile bağlı oldukları avukata klasik iletişim araçları haricinde mail, internet sitesi, sosyal medya hesapları gibi online iletişim mecraları aracılığı da ulaşabileceği avukatlar aramaktadırlar. Online avukat her an iletişim halinde olabileceğiniz; whatsapp, facebook messenger gibi uygulamalar ile dilediğiniz zaman iletişime geçebileceğiniz avukattır.

Müvekkillerin avukatları ile ilgili en büyük şikayetleri arasında vekaleti verdikten sonra avukatlarına ulaşamamaları, devam eden dava ve icra takipleri hususunda yeterli bilgilendirilmedikleri, aradıklarında avukatlarının telefonlarına cevap vermedikleri gibi şikayetler dile getirilmektedir. Online avukat bu şikayete mahal vermez ve müvekkili pek çok iletişim mecrası ile kendisine her an ulaşabilir ve bilgi alabilir.

online avukatOnline Avukat Ne Değildir ?

Ne olduğunu anlattıktan sonra biraz da bu kavramın ne olmadığını anlatmakta fayda var. Bu kavram internet üzerinde yer alan bir robot gibi sorduğunuz sorulara otomatik hukuki cevaplar veren bir sanal gerçeklik ve yapay zeka uygulaması değildir. Sadece internet üzerinden hizmet veren, hiçbir zaman yüz yüze görüşmek zorunda kalmayacağınız, internet üzerinden belli bir ücret karşılığı hukuki sorularınıza cevap veren ve bu ücret karşılığında sizinle herhangi bir vekalet ilişkisi kurmayan bir sanal yardımcı değildir. Zaten bu şekilde bir avukatlık veya hukuki danışmanlık hizmeti Avukatlık Kanunu gereği yasal da değildir.

Belli bir ücret karşılığı sadece internet üzerinden, telefon aracılığıyla veya başka herhangi bir iletişim aracı vasıtasıyla avukatlık hizmeti vermek Avukatlık Kanunu’na aykırıdır. Sizinle vekalet ilişkisi kurmadan ve sizinle hiçbir zaman yüz yüze gelmeden, sadece internet veya diğer iletişim araçları vasıtasıyla hukuki problemlerinizi çözeceğini veya hukuki danışmanlık hizmeti vereceğini iddia eden kişilere herhangi bir ödeme yapmayınız ve bu kişileri bulunduğunuz yerdeki baroya veya Türkiye Barolar Birliği’ne ihbar ediniz.

Size hukuki danışmanlık verecek ve vekalet alarak sizin adınıza hukuki uyuşmazlıklarda mahkemeler önünde sizi vekaleten temsil edecek baroya kayıtlı avukatlara avukat arama sayfasından sorgulanma yaparak ulaşabilirsiniz. Ayrıca hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti almak için bize iletişim kanallarımız vasıtasıyla ulaşabilirsiniz.

Ne Tür Sorular Sorabilirim ?

Bu sayfa aracılığı ile hukukun çeşitli dallarında ceza hukukundan, boşanma hukukuna, tüketici hukukundan ticaret hukukuna aklınıza takılan konularla ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Soracağınız sorulara yüzeysel de olsa sizlere yardımcı olabilecek şekilde kısa cevaplar vermeye çalışmaktayız. Bunun haricinde hukuki uyuşmazlıklarınız ile ilgili olarak gerek bireysel gerekse kurumsal işlerinizle ilgili olsun avukatlık hizmeti veya danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

[kkstarratings]

Yorumlar 98

 • Benim pesimde eski konuştuğum biri var ve ben ayrılmama rağmen sürekli numarami bulup beni rahatsız ediyor ailesi hakaret etti bna bunun için ne yapmalıyım çok kırıcı şeyler söylediler ellerinde bir şey olmamasına rağmen tehdit ettiler çocuğumuzun başına bir şey gelirse senden biliriz dediler ki ben konuşmayı bitirmistim çocukla hukuki olarak ne yapmalıyım

 • Savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

 • Öncelikle Merhabalar Sayın Hocam

  Hocam ben kasım 2016’da boşandım, duruşmada evlilik için çektiğim kredileri ödediğimden dolayı hakim benim dilekçede belirttiğim iki çocuğum için 150’şer tl’den toplamda 300 tl nafaka bağladı, sonra hakime borcum biterse elimden geldiğince yardımcı olacağımı dile getirdim. Eşimde duruşmadan sonra borcun biterse nafaka arttırım davası açacam haberin olsun dedi bende olur dedim. Çocuklarımn yaşları 3.5 – 1.5 yaşında geçen hafta beni aradı Çocukları kreşe verecem masraf 1300 Tl bunun yarısnı ver dedi ki bunuda isteyecem dedi, eski eşim Hemşire maaşı 2.800 tl ben ise MEMURUM maaşım 2.388 temmuz zammıyla beraber onun 3.000 benim ise 2.554 tl olacak ve eşime elimden gelen yardımı yapacağımı söyledim elbette onlar benimde çocuklarım ama senin söylediğin miktarı verecek maddi durumda değilim 200 tl verebilirim dedim yani 300+200 toplamda 500 tl ama o bunu kabul etmedi bende dedim keşke fazla alsamda fazla göndersem ama yok bende kiradayım masraflarım var dedim onun bana cevabı ise veremeyecek durumdaysan ek iş yap dedi, bende elimden ek iş gelse onuda yaparım ama yok dedim ve kapattı.

  Biraz uzun oldu hakkınız helal edin. Şimdiden Çok Teşekkür Ederim.

  Sayın Hocam sizden ricam bu nafaka arttırımı neye göre belirleniyor?
  Benim istediğim 200 tl’yi hakim kabul edermi günümüz şartlarında
  Yoksa eski eşimin 650 tl istemesini hakim kabul eder mi?

 • Zaten hakim 150+150 hükmetmiş; bunu artırması için sizin ekonomik durumunuzda aynı oranda bir iyileşme olması lazım. Eşiniz çocukların masrafını gerekçe göstererek nafaka arttırım davası açması halinde ise eğer bir artırım yapılacaksa makul olanın sizin önerdiğiniz miktar olduğu gözüküyor. Nafakanın kısa süre içerisinde 300’den 650 gibi bir rakama yükselmesi pek makul gözükmüyor.

 • iki yıl ceza aldım yatarım ne kadar

  • 1 yıl (365 gün) sonra şartla tahliye edilme hakkı kazanacaksınız.
   Hemen denetimli serbesliğe ayrılırsınız.
   Ancak açık cezaevinde 1-30 gün kalıp iyi halli olmak kaydıyla tahliye edilirsiniz.
   Bu halde cezaevinde kalma süresinin 1 ila 30 gün arasında değişmesinin nedeni her cezaevinin iş yükü ve işlem hızının farklı olması, iyi hal kararı için İnfaz hakimliği sürecinin infaz hakimliklerine göre farkı sürelerde olmamasındadır.

 • Merhaba .. biz dugunumuz icin gelinlik satin aldik fakat satici bize urunleri teslim alacagimiz zaman hayir siz satin almadiniz kiraladiniz dedi . Bize de ilk basta sozlesme yapmisti meger sol ust kosede kiralik yaziyormus hic fark etmedik .. geri goturecegimiz tarihide yazmadiklari icin hic dikkate almadik . Ama kendi ellerinde olan sozlesmeye geri getirilecek tarihi farkli bir kalemle eklemisler ve bizden urunleri istiyorlar . Bende gondermedim . Cunku satin aldim ve ona gore para odedim . Sozlesmede de sadece esimin isim soyisim ve imzasi var . ( tc kimlik no ve adres yok) .. herhangi bir yasal islem baslatabilirler mi?

  • Sözleşmede imza varsa T.C. kimlik numarasının yazıp yazmamasını bir önemi yok, eğer sözleşmede kira sözleşmesi olduğu açıkça yazıyorsa yasal işlem başlatarak gelinliği sizden geri isteyebilir.

   Karşı tarafın sizi aldattığını düşünüyorsanız sözleşmeyi iptal edebilirsiniz ancak bu halde dahi aldığınız gelinliği geri vermeniz gerekir sadece karşı taraftan varsa zararınızın tazminini isteyebilirsiniz.

   • davayı kimin adına açacaklar sözleşme üstünde yazan isimden türkiyede çok kişi var . yani nasıl bilecekler kimin olduğunu o yüzden tc kimlik no veya adres gibi özellikler olmadan nasıl dava açabilir

 • bide geri teslim tarihi yoktu bu tarihi daha sonra eklediler.. Bizim elimizdeki kopyada geri teslim tarihi yok çünkü biz satın aldık ürünü . Burdada evrakta sahtecilik yapmış olmazlar mı?

  • Sözleşmeye siz imzaladıktan sonra böyle bir madde ekleyip bu şekliyle yasal merciler önünde sözleşmeyi kullanırlarsa özel belgede sahtecilik gündeme gelebilir, suç duyurusunda bulunursunuz.

   Ancak unutmayın kiralama sözleşmesi için teslim tarihinin varlığı şart değildir, o teslim tarihini yazmış olmasaydılar dahi kiralama sözleşmesi geçerli olurdu.
   (“Kiralama sözleşmesidir” ibaresini sonradan ekleselerdi iş değişirdi tabi)

 • Meraba Hocam Ben 3 yıl önce Kamu malını kirletmek suçundan 10 ay ertelemeli ceza aldım Hakim 1 yıl denetim verdi. Üzerinden 3 yıl geçti. Ben kasımda askere gideceğim. Bu durum kısa dönem askerliğime engel teşkil eder mi?

 • MERHABA 3-4 YIL ÖNCE BAŞIMA TALİHZİZ BİR OLAY GELDİ DETAYI ÇOK UZUN KISACA ÜZERİME BİR SUÇLAMA ATILDI DOLAYLI YOLLARLA ÜZERİMEDE KALDI UYUŞTURUCU OTTAN HAKİM KARŞISINA ÇIKTIM. YAKALANDIĞIM YERDEKİ TUTANAKTA HİÇBİR ZORLAMA ALTINDA KALMADAN KENDİ ŞAHSİ İSTEĞİ İLE TESLİM ETMİŞTİR DİYE TUTANAK TUTULDU VEL HASIL KELAM MAHKEMEDEN ÇIKAN KARAR BU KİŞİNİN UYUŞTURUCU BULUNDURUP AMA KULLANMADIĞINA KANAAT GETİRİLMİŞTİR DENİLDİ HİÇBİR İDRAR TESTİNE DAHİ GİTMEDİM SADECE 1 YIL DENETİMDE SERTBESTLİK VERDİ. ŞUAN POLİSLİK – ASTSUBAYLIK- POSTANE MULAKATLARINA GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM AMA BAŞIMDAN GEÇEN BU TALİHSİZ OLAYLAR GECELERİ UYKUSUZLUĞUMA SEBEBİYET VERİYOR DÜŞÜNMEKTEN RESMEN KAFAYI YİYECEM KİMSEDENDE NET Bİ CEVAP ALAMIYORUM KİMİ DAVA DÜŞER KİMİLERİ SORUNTEŞKİL ETMEZ KİMİ MEMURYETE GİREMEZSİN DİYOR BİDE SİZDEN CEVAP ALABİLİRMİYİM BİR UMUT AĞACI DİKİN GÖNLÜME ALLAH HERKEZİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN VESSELAM…

  • ÇIKAN KARAR BU KİŞİNİN UYUŞTURUCU BULUNDURUP AMA KULLANMADIĞINA KANAAT GETİRİLMİŞTİR DENİLDİ VE HAKİM 1 YIL DENETİMLİ SERBESTLİK VERDİ demişsiniz. Öncelikle mahkeme tam olarak kararında neye hükmetti acaba bu ifadelerinden anlamak zor.

   Beraat vermiş olamaz çünkü denetimli serbestlik diyorsun.
   Öyleyse hapis cezasının ertelenmesi mi verdi, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına mı karar verdi, yoksa doğrudan adli para cezası olarak mı hüküm kurdu. Bunları bilmek lazım yorum yağmak için. mail@uzmanavukatim.com adresine mahkemenin verdiği gerekçeli kararın fotokopisini gönderebilirsen bir bakalım.

 • Merhaba Sayın Editör,

  şuan baya zaman geçtiği için mahkeme kararı elimde yok bunu adliyeden nasıl alabilirim ayrıca para cezası yemedim hatırladığım kadarı ile 5 yıl hiç bir suç işlememek kaydı ile denetime dönmüştü ama işin içinde ne ticaret var ne içicilik zaten hiçbir zorlama altında kalmadan kendi şahsi isteğim ile teslim ettim tutanakta görünüyor, detaylarına ulaşınca tabiki mail yolu iie tarafınıza ileteceğim yalnız bahsi geçen suç kavramını aşağı yukarı açıkladım bu durumda askeriyeye veya memuriyete geçme imkanım varmı ? GÖNLÜMÜZE BİR UMUT AĞACI DİKMENİZ DİLEĞİ İLE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİMM…

  • Anladığım kadarıyla hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş. Bu durumda 5 yıl geçtikten sonra aldığınız mahkeme hükmü tüm sonuçlarıyla ortadan kalkar ve sabıkada vs. gözükmez. Dolayısıyla 5 yıl geçtikten sonra temiz sabıka kaydınızı alarak istediğiniz memuriyet vs. başvurabilirsiniz.

 • Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaktayım, duruşma esnasında tanıklardan bazılarının savunmaları usulsüz bir şekilde kapıdan dinlediklerini ve duruşmada dinlenen tanıkların dışarı çıktıktan sonra dinlenmeyen tanıklarla fikir alışverişinde bulunduklarını öğrendim. Mahkeme salonu kapı önünü çeken kamera kaydını dosyama eklenmesini isteyip kapı dinleyen tanıkları şikayet edebilirmiyım? veya bunların ifadelerinin dosyamdan cıkarılmasını talep edebilirmıyım? Bunla ilgili davam devam ediyor ve daha dinlenecek tanıklar da bulunmaktadır, mahkemeye mi savcılığa mı dilekçe yazmam gerekir? Dışarıda gerekli tedbirlerin alınmasını talep edeceğim çünkü tanıklar bu şekilde davayı etkileyecektir. Teşekkürler…

  • Öncelikle yargılandığınız mahkemeye yukarıdaki iddianızı ve talebinizi içeren bir dilekçe verebilirsiniz. Bir sonraki duruşmada verdiğiniz bu dilekçeyi gündeme getirir ve talebinizi yenilersiniz.

   İkinci olarak tüm bu iddialarınızla ilgili olarak savcılığa “yalan tanıklık” suçundan suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

 • Kızkardeşim evlendi ilk ayda kredi çekti ev aldı eşinin maddi katkısı olmadı kardeşimin maaşı kesiliyordu 5 ay evli kaldılar ayrıldılar adam evden hak talep etti fakat mahkemede 16bin tl hak kazandı adam, kızkardeşimin altınlarını aldığında dolayı 20bintl kardeşime verecekli yanı maddi bir kazancı olmadı adamın .yargıtaya gideceğini söylemiş bu kararın bozulma ihtimalı varmı acaba

 • Merhabalar , Bana bir kaç gün önce Birsup LTD diye bir firmadan bir e-mail geldi.E-mail in içeriği benden hesap numaramı adresimi telefonumu istiyorlar ve bana ayda 4 kere para aktaraçaklarmış bende o paranın 20% sini kendime tutup gerisini bana vereçekleri hesaba aktaraçakmışım veya onların belirlemiş olduğu yerden adlarına vekalet ile mülk alaçakmışım.Ben 30 sene yurtdışında yaşadım ve tekrar geri dönmek için yurtdışındaki firmalara iş başvurusunda bulundum aralarında bu firmada vardı ancak ilanlarında Finans danışmanı olarak geçiyor. Bu işlemler Ülkemizde suc teşkil edermi.

 • 2 sokak arkamızda bir ev 3 aydır boş.kiacısı ev sahibine 6 aylık kirayı ödemeden gitmiş..evi boşaltmış.sadece eski bir koltuk bırakmış….evin kapısı kolay açılır şekilde.ve pencerelerinden mahallenin çocukları oyun amaçlı giriyorlar.bu hizbe evi akşam saatlerinde eski kiracı alkol almak için kullanıyor..benim oğlum arkadaşıyla bu eve girmiş ve ateş yakmışlar..bir akşam ev sahibi.kiracısının kardeşi ile evime geldi.benim çocuğun arkadaşıda gelmiş.senin oğlan benim evi yaktı dedi.ben korktum..adam zararı karşılayın dedi.eve bakalım zararı tespit edelim dedi.ben o gün rahatsızdım belim ağrıyordu..kiracının kardeşini çocukluktan tanıdığım için siz gidin zararı belirleyin dedim…1 saat sonra geldiler.7 bin tl borç var dediler..bana senet imzalattı.sadece imza bana ait üstünü kendileri doldurdular…aradan bir ay geçince para istemeye geldi. yok dedim.eve bakalım dedim gittik.evde sadece eski kiracının alkol alırken oturduğu eski koltuk yanmış.duvarlar is olmuş.pencerelerde lekeler var…dedim boya badana yaptırayım onarayım evini…hayır dedi zaten evi yıktıracağım.5 milyar masrafı var onu sen öde senedini vereyim dedi…önceden evim yandı deyip senet imzalarken sanmıştım ki içinde oturan ibsanlar var eşyalar var o yüzden 7 bin tl yı onaylamıştım..oysa ev aylardır boş.ve sarhoş mekanı olmuş….bu kişi seneti kullanarak benden para koparmaya çalışıyor.senetin süresi dolmak üzere ne yapmam lazım.yardım edin….bu arada eski kiracısını filan komşulardan sorup öğrendim.ev sahibini daha önce hiç tanımazdım….adam eski kiracısından parasını alamıyor.eski kiracısının verdiği zararıda bana ödettirmek peşinde.yani dolandırıcı gibi..

 • Merhaba ben aırpot avm istanbul bilişim den 2 tane telefon sipariş verdim 25.10.2017 tarihinde yarın elinizde ürün deyip parasını ödedim faturası elimde ama bugunn ayın 03.11.2017 oldu her gün aradığımda bu gün kargoya verıyoruz diyorlar ama ellerinde telefon yok siparişi iptal ettim şimdi de paramı geri alamıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz ne yapıçağımı bilmiyoum

 • Merhaba ben 2017 yılında özel bir kolejin çay ve temizlikçi olarak 10.06.2017 tarihinde ise başladım aradan 27 gün sonra kolejin inşaatı durdurulma sebebi ile işten çıkarıldim ve aradan 3.4 ay sonra aynı şirketin genel merkezinde işe başladım biranda çıkarılsın sebepsiz yere bunun için maddi manevi tazminat yaşama başka bu dava acabilirmiyim bu arada iki istende sadece 1 ay çalıştım

 • KAT İRTİFAKI KURULAN FAKAT PROJEYE AYKIRI YAPILMIŞ BİR BİNADAN SATILAN BİR DAİRENİN HUKUKSAL SÜRECİ
  projeye aykırı yapılan bir binanın yasal olarak kat irtifakından söz edilip bağımsız bölümler birbiri üzerinde hak iddea edebilir mi…
  herkesin hisseli tapusu var elinde..bağımsız bölümler gelişigüzel dağıtılmış..binada en alt kat ve sığınak 6 kaçak daire yapılmış…ben zemin katda oturduğum evi sattım benim olduğum katda iki daire ve apartman girişi var..fakat projede üç tapu var…1 daire eksik benim elimdeki sattığım tapu giriş ve diğer iki dairenin bazı bölümlerini içeriyor…
  karşı komşum ben sattıktan sonra alan kişiyi elindeki tapu ile evden çıkartmış.sattığım kişide bana ayıplı konut satışı nedeniyle asliye hk mah. tapu iptal ve tescil davası açtı ve kazandı…istinaftayız..birinci sorum şu
  1-projeye aykırı olan binanın kat irtifakı kabul edilebilir mi …….binada kaçak 6 adet daire var ve bir tane yok edilmiş (sattığım)bir daire var…
  2- sattığım kişi kendisine açılan men davasını bana zamanında ihbar etmedi süresinde ihbardan savunma yapsam istinaf kabul edermi..
  3-davacıyı evden çıkartan karşı komşum her iki dairede de oturuyor…ona karşı nasıl bir yol izlemeliyim..
  4- tapu iptal davası değilde ayıplı konut davası olarak tüketici mahkemesine açması gerekmezmiydi. görev yönünden istinaf davayı reddedebilir mi..
  5- tapu iptal davası tapuda adına kayıtlı kişiye yöneltilmesi gerekmez mi..

 • uyuşturucu yüzünden denetim yedim, pasaportum var.Kanadaya gitmek için vize başvurusunda bulunmayı düşünüyorum.Denetimli serbestlik vizeye engel bi durum mu ?

 • Merhaba senede kefillik için bilgi almak istiyorum. Durum şu; eşim biz nişanlıyken abisine kefil oldu. Abisi alkollü halde şirket aracı ile kaza yaptı ve şirket aracına karşılık senet yapıldı eşimde kefil oldu. Abisi işten atılınca eşimin maaşına haciz geldi biz evlendikten sonra. Şimdi abisi yeniden sigortalı işe giriyor. Eşim maaşında ki hacizi kaldırmak için ne yapmamız lazım.

 • Banka gibi bir kurumdan ayrılmak istediğimizde işe başlama evraklarında imzaladığımız eğitim masrafı ve brüt ücreti ödemek zorundamıyız yani yapabileceğimiz birşey var mı ?

 • İyi günler ben 1 sene 10 aydır işyerinde çalışıyorum askere giderken sülüsümü iş yerine teslim edince nekadar yıllık izin parası alırım 7 günü kullandım maaşım asgari ücret

 • Merhaba Türkmenistan uyruklu bayan bilmeden sahte altın satmaktan yakalandı ve savcı karşısına çıktı ve savcı serbest bıraktı ardından polisler yapancı şubeye göç idaresine götürdüler vizesi ve pasaportu var fakat oturma izni iptal olmuş akibeti ne olur deport yerimi veya serbest bırakırlarmı teşekkürler

 • 1 yil 8 ay cezanın aldım mükerrer koymuş yatarı varmı yoksa denetime mi gönderir

 • erkek arkadaşım seneler önce birini dövmüş dövdüğü kişide sakat kalmış dövdüğü kişi sakat kalınca dava açıldı dava 5 ay önce falan açıldı 5 mahkeme falan oldu görülüyor erkek arkadaşıma şahitlik yapan çocukta şahitlik yapmak için durmadan para istiyor bugün şahitlik yapan çocugun abisi erkek arkadaşımı aramış erkek arkadaşımda durumu anlatmış para istiyor falan diye çocugun abiside tamam ben halledicem demiş sonra şahitlik yapan çocuk erkek arkadaşımı aramış görüşücez senle demiş bide mahkeme günü erkene alınmış bunun sebebi ne olabilir ve bu dava nasıl sonuçlanır lütfen yardım edin

  • Mahkemeye tanık olarak bildirildikten sonra mecburen gidip tanık olarak ifadesini vermek zorunda aksi halde mahkeme zorla getirilmesine karar verir. Eğer para vermediğiniz için yalan tanıklıkta bulunursa hakkında suç duyurusunda bulunun savcılığa çünkü yalan tanıklık suçtur. Dosyanın içeriğini bilmeden, incelemeden davanın nasıl sonuçlanacağını bilmem mümkün değil, bir avukatla anlaşın dosyayı incelesin o şekilde yardımcı olsun size.

 • Yolda giderken arabanın önüne atlamis atlayan kişi vefat etti sonuç ne olur

  • Öncelikle ölümlü kaza olduğu için olay savcılığa intikal eder, savcılık bilirkişiden rapor alır gerekirse olay yerinde keşif yapar. Alınan raporlarda yaya %100 kusurlu sürücü kusursuz bulunursa savcılık takipsizlik verir ve ceza dosyası kapanır.

   Ölenin yakınlarının açacağı tazminat davası ile ilgili soruyorsanız. Sürücü kusursuz olduğu için tazminat sorumluluğu doğmaz ancak araç malikinin kanundan doğan kusursuz sorumluluğu söz konusu. Araç maliki ve ZMMS yani trafik sigorta şirketinin ölenin yakınlarının destekten yoksun kalma gibi zararlarını tazmin yükümlülüğü doğar.

 • Hukuk kardeşim karşı tarafa da elinde alkol varmış elinde kendi alkol olduğunu bilmiyoruz arabayi kulanan kişiyi serbet kalırmı

 • Hukukcu kardes ceza alma durumu olursa kaç yıl alır

 • Trafik kazasında tutuklanan kişi serbest kalmış Mahkemeye çıkacak ceza alırım 100 kaç alırsa ceza alır

 • Merhabalar,
  2013’ün eylülünde girdiğim evde 4 sene kaldıktan sonra 2017 eylülde ev sahibim evin anahtarını teslim alıp depozitomu zorla da olsa kesintileriyle hesabım üzerinden yatırarak verdi. Daha sonra yaklaşık 3 ay sonra bilir kişi getirdim evimi kötü kullandın gibi söylemlerle beni arayıp mahkemeye vereceğini söyledi.Her kiramı, kira açıklaması ile banka hesabımdan düzenli ödedim ve her faturamı da düzenli ödedim.banka dökümleri ile kanıtlayabilirim.Fakat anahtarı verdiğim ve depozitomu aldığıma dair tutanak tutmadım.Evi kötü kullanmamış olmama rağmen ve 3-4 ay geçmesine rağmen bilir kişi getirdim diyerek evin kötü olduğunu falan tutanak tuttursa ceza alırmıyım. Ayrıca bilir kişi nedir ve evin ilk halini ben varken bilmeden kafasına göre getirip tutanak tutturdum diyebilir mi?Çünkü anahtarı teslim edip depozitomu aldım.Ev de açıkçası çok eski bir ev di ve dolayısıyla bu tarz suçlamalarla evinin masraflarını bana ödetebilir mi?Sürekli cep numaramdan arayıp tehditte bulunuyor.Bu konuda bilgi verebilir misiniz?

 • Mrb
  f.h.stan yakalanıp ifadem alındi ve tutanak tutulduktan sonra idari para cezasi kesildi. ödedim para cezasını. sorum
  bu durum yol aramalarında yada durdurmalarda gbt sorgulamasında cıkarmı
  birde arkadaş aile yada otelde vb yerlerde konaklarsam bu durum karşıma cıkar mı
  lütfen cevap
  Tşkler

 • Mrb
  f.h.stan yakalanıp
  ifadem alındi ve
  tutanak tutulduktan
  sonra idari para
  cezasi kesildi.
  ödedim para
  cezasını. sorum şu
  bu durum yol
  aramalarında yada
  durdurmalarda gbt
  sorgulamasında
  cıkarmı
  birde arkadaş aile
  yada otelde vb
  yerlerde
  konaklarsam bu
  durum karşıma
  cıkar mı
  lütfen cevap

 • Kabahatler kanununa göre emniyet tarafından kesilen idari para cezaları gbt sorgulamasinda cıkarmı

 • mrb çekişmeli boşanma davamız var ben mustafa davayı ben açtım evlilik birliğinin temelden sarsılması ayrıca eşim asliye cezada sanık boşanmada bana açtığı bütün iddalar savcılık ve mahkemeler tarafından doktor raporları ile asılsız olduğu ortaya çıktı eşim (kadın) ayrıca psikolojik tedavi görmektedir kendi beyanlarında da mevcuttur 6 yaşındaki oğlumuzun velayeti mahkeme tarafından bana verildi eşimin şikayetleri sonucu hakkımda 19 tane savcılık ve mahkeme kararı çıktı hepsinden aklandım hatta tarafıma verilen uzaklaştırma kararları mahkemeler tarafından kaldırıldı eşime ön duruşmaya kadar uzaklaştırma verildi ( kadına ) sorum şu: boşanmada bana karşı dava açtı asılsız iddaalar boş çıktı yalan yani tanıklarda onun bana açtığı davadaki gibi konuşuyor yalan tabiki bu doktor raporları ile kanıtlı şimdi mahkeme kimin davasını kabul eder? ben bütün iddalarımı kanıtladım resmi evrak faturalar GSM telefon kayıtları tanıklar vb.

 • Merhaba benim 1 yıl denetim im var
  Ama 5 ay hapis cezam geldi .
  Yine açık ceza evine gir çık yaparmiyim .içtima kaç gün içinde olur.
  Kolay gelsin

 • mrb ben yaklaşık 4 yıldır bir havayolu firmasının çağrı merkezinde çalışmaktaydım çağrı içeriğinde iğneleyici konusan sizsiniz cümlesini kullandığım icin tavır yaptığım bahane edilerek isime son verildi ve istifa mi imzalamadim sizce tazminat hakkımı alabilirmiyim sonuçta kullanılan cumle küfür degil sadece arayan kişi şikayet ettiği icin iş kurallarına uymadığını söylüyorlar ve küçülmeye gittikleri icin bahane ariyorlar

 • Benim bir icra dosyam var önce itiraz ettim şimdi dosya yenilecek diye msj geldi ona İtiraz edebilirmiyim haksiz yere beni icraya verdiler

 • Merhabalar öncelikle böyle bir hizmet için çok teşekkürler. Sorum şöyle ; benim amcam ve eşi öleli çok oldu 2 kızı var onlarda evlenmediler. Yaşları epey yüksek onlardan bana miras hak düşüyor mu?

 • hırszlik sucundan yargilaniorum bu sucu isledigimin farkında değilim tatilde havuz kenarindaydim bi arkadasmla daha sonra birisyle tanistik daha sonra şezlongda uzaniodum tanistigim bi arkadas icecek almis kendisine ve banada almis bnde aldm ve iciinde alkol oldugunu bilmiodum icinde alkol kattirmis bnde ictikden sonra kendimi kaybettim ve sorhos oldum naptimi bilmiodum daha sonra telefonumu aradigimda bulamadm ve kayboldugunu ögrendim arkadaslara söyledm ve aramaya basladilar bnde ararken diger şezlongun üzerinde bisey gördüm ve aldigm sey kol saatiymis telefonum sanarak farkinda olmadan onu almism ve sahibi yanina geldi yabanciymis kendisi alkolün etkisinde oldugum icin bisey anlamadim ve kendisine saatini geri verdkm sikatci olmus polis geldi daha sonra karakolda ifami aldilar o kiside sikayetten vzgecti ve gittik simdi mahkeme dava acmis durusmada ne sonuc alirm ceza alirmiym yardimci olurmusunuz acaba

 • yaralama davasında beraat ettim yargıtay onayladı ama polis kimlik ssorgulattıgında heryerde karsıma cıkıyor. bunun için ne yapabilirim?

 • 1 yıllık otel işletmesi kiraladım 3 aylık kira ücretini peşin ödededim ve 3 ayım doldu işler çok kötüye gitti hiç para kazanamadım şimdi geri vermeyi düşünüyorum işletmeyi ama mal sahibi olmaz diyor ve elinde geriye kalan 9 ay için senetlerim var her ay için 1 senet aldı benden bu işten kurtulma imkanım varmı hiç bir borcum yok

 • tehtit ve hakaret suçundan dolayı uzlaşmaya cağrıldım lakin kafamda uzlaşmamak vardı.Avukatın da görüşüyle aklım karıstı ve uzlaşmak için imza attım ancak ertesi gün pişman olup avukatı aradım henüz karşı tarafla görüşmemesine ragmen benim için yapabilcek birşeyi olmadıgını söyledi.Şu durumda benim yapabilecegim birsey yok mudur?

 • internetten (n11) uydu cihazı aldım ancak yazan markanın anladığım kadarıyla yan sanayisi veya fason bir firma tarafından yapılmış ürünmüş kısaca beğenmedim ve ertesi gün iade talebi yaparak gönderdim ve firmadan birisi teslim aldı. ancak internetten gelen mesaj ile iade talebimin ürünün nekststar olduğunu iddia ederek reddetiler ancak geçen bir haftalık sürede n11 ile görüştüm bekleyin diyorlar para ödenmesine rağmen ürün geri gelmedi veya iade para alamadım ne yapmam gerekir, teşekkürler

 • İyi akşamlar. Ben üniversite öğrencisiyim. 2016 yılında çift anadal programına kayıt yaptırmaya hak kazandım. 2016 yılındaki yönergede kendi bölümümüzün ortalamasının 2.50 olması gerekçesi vardı. Yönergede bulunan koşulları sağladım. Bu yıl yeni bir yönerge yayınladılar ve bu yönergeye göre çift anadal hakkımı elimden almak istiyorlar. Yönerge 26 şubat 2018 de yayınlandı. Kaydımızı yaptılar ve bize yeni yönerge hakkında bilgi vermediler. Benim kazandığım yıl yönerge farklıydı. Dönemlik olarak 2.00 ortalama koşulu getirdiler. Bir çok ders aldım. Şuan kaydım var ama dönem ortasında atmak istiyorlar. Hakkımı aramalı mıyım? Kazandığım dönemin yönergesine tabi tutulmam gerekmez mi? Gerçekten yardıma çok ihtiyacım var. Hukuki süreci başlatsam kazanır mıyım? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

 • İyi günler yeni çıkan bir yönerge önceki dönemleri bağlar mı?

 • Merhaba ben ekim ayında çamaşır makinesi aldım taksitle ekim ve kasım ayını ödedim ocak ve aralık ayını ödeyemedim şubat ayında 3taksiti bir yatırmaya gittiğimde icraya vermiş beni aldığım yer bana bi kağı birşey gelmedi aradım ana para 1817tl faizle 3800 tl dediler ama beni arayan avukat 4800 istiyor buna itiraz hakkım varmı ? yani 1817 tl lil borcumu iki taksit geçiktirdim diye beni avukata vermiş nasıl bir yol izlemem lazım maaşıma icre gelirmi hapis ceezası gelirmi lütfen yardımcı olabilirmisiniz

 • Merhaba sorum şu olacak ; eşimin metresi kendisine ait olan face hesabından benimle ilgili olsun cocuklarimla ilgili olsun ailemle ilgili olsun hakaretler paylaşıp duruyo (bela okuma essek maymun vs vs) ben bunların ekran resimlerini çektim sawciliga sikayette bulunursam bu elimdeki ekran resimleri ispat yerine geçer mi ve sikayetim üzerine bu şahsın hesabının veri tabanlarına ulaşip eski tarihlerde esimin resmini kullanarak (gawat pezewenk köpek) ibareleriyle yaptığı paylaşımlara ulaşmam mümkün müdür bu şahsın cezası ne olur tazminat hakaret dawalari açabilir miyim para cezasına dönmesini istemiyorum sonuçta bana ve çocuklarıma açık şekilde adımızı vermesede herkesin önünde fiilen serefime namusuma çocuklarıma hakaretlerde bulunuyor cvbniz için şimdiden teşekkürler

  • Hakaretten suç duyurusunda bulunabilirsiniz, ancak facebook twitter gibi sitelere mahkemenin içeriğine ulaşma yetkisi yok, bu siteler amerikada olduğu için bu tür bilgileri mahkemelere vermiyorlar. Eğer ben göndermediğim şeklinde inkar ederse ispat edilmesi zor.

 • “Bugün herzamanki gibi çok güzeldin.Ben duygusal bir insanım.Belki yanlıştı ama belki hoşlanmıştı,belki tutku idi.” sözleri cinsel tacize girer mi? karşı taraftan özür dilendi.onun da kaydı var.( sms ) kayıtları var.karşı tarafta suç duyurusunda bulundu .kişinin huzunu bozmaktan ve tacizden dava açıldı.ceza alırmıyım.sabıkam yok.

 • kızım nisan dokuzda 18 yaşına girdi.geçen yıl annesinden boşanmıştım. 18 yaşına girmesiyle nafaka düşermi yoksa 18 yaşını bitirmesimi gerekir.

 • Mrb evime gelen bir misafirim evimdeki wife baglanip sosyal medya uzerinden kavgali oldugu birinin kocasina msj atmis messengerden karin seni aldatiyo iki kisiyle gorusuyo 2 telofon kullaniyo karini takip et diye avukat tutup savciliga suc duyurusunda bulunmus karsi taraf bu durumdan Ben nasil kurtulabilirim Benim Basim derde girermi

 • Mrb benim esiime sosyal medyadan msj geldi esin aldatiyo 2 telofon kullaniyo 2 kisiyle birlikte diye yazan kisi simdi hesabi dondurmus savciliga versem bulunurmu bu kisi

 • Merhaba, evlilik sebebiyle isten ayrilmak istiyorum.bunun icin ihbar suresini beklemem gerekir mi yoksa istedigimde dilekce verebilirmiyim?

 • 2014 yılında burdur merkezde adi yazılı satış sözleşme ile o zaman iskanı alınmamış mantolama aşamasında 3+1 daire aldım.50 bini peşin geri kalan 36 ay süreli sonra tüm borcu bitirdim fakat sözleşmeyi o zaman noterden yapmadım daha sonra tapu devrini alacakken mütahit beni dolandırmış yani ben daireyi aldıktan sonra evin üzerine kredi çekmiş ve daireye ipotek koydurmuş ve beni dolandırarak evin tapu devrini üzerime yapmamıştır.bu durumda bende savcılığa suç duyurusunda bulundum ve hapis kararı alındı fakat ev ipotekli olduğundan tapuyu üzerime alamıyorum.tüm ödemelerimş banka kanalı ile ve makbuz karşılığında yaptım.yazılı sözleşmem var ve o dairede 2 senedir oturuyorum.bu durumda tapu iptal davası açarsam ve tapu üzerime geçtiğinde o ipotekler için ayrıca fek davası açabilir miyim.lütfen yardımcı olabilir misiniz iyi günler…..

 • Ben müşteki durumdayım hakim delil yetersizliğinden dolayı sanığı beraatine karar verdi . Sanık kendisine ücretli avukat tutmuş ve dava düştükten bir süre sonra avukatı tarafından ek karar geldi, kararda

  Sayın mahkemece görülmekte olan ve yukarıda esas numarası yazılı olan davada müvekkil hakkında beraat hükmü verilmiş ve UYAP sistemi üzerinden gördüğümüz gerekçeli kararda vekil ile temsil edilmesine rağmen müvekkil yararına vekalet ücretine hukmedilmesi hususunun yazılmamış olduğu görülmüştür. İş bu nedenle sayın mahkemece vekalet ücreti yönünden ek karar yazılmasını talep ederiz.
  Diye bir karar geldi evime. Benim yapmam gereken nedir. Bu ek karardan ne anlamadığım. Lütfen acilen bilgi verebilirmisiniz. Ücreti benmi ödeyeceğim yoksa ??

 • merhabalar babam 2 evli ve ilk eşinden 2 son eşinden 1 çocuk var. ilk eşi ve ondan olan bir çocuğu ile 35 yıldan beri hiç görüşmüyor. ilk eşten olan diğer çocuğu ile görüşüyor.babam ikinci evliliğinden sonra ev yaptırıyor ve araba alıyor açıkçası mallar ediniyor . ancak ilk eşinin ve ondan olan çocuklarının bu mirastan kanuni veya hiç bir şekilde faydalanmalarını istemiyor.bunu için nasıl bir yol izlenmeli. kanunda böyle bir hak var mı ilginiz için teşekkürler.

 • Merhabalar.. Verdiğiniz hizmet için öncelikle size teşekkür etmek istiyorum. Sorum şu: Babadan kalma tapulu bir arsamız var. Arsamızda ev yapmak istiyorum. Yalnız belediyenin bana söylediği şey arazinin yarısını hibe etmem durumunda yapabilirmişim. Hukuk devletinde böyle bir şart söz konusu mudur ? Bu durumda Belediye başkanıyla mı görüşmem lazım bimer cimer gibi sanal kuruluşlardan durumumu izah mı etmem gerekir ? Ne yapacağımı bilemedim. Belediye istimlak etmek istiyorsa seve seve kamu yararını göz ardı edecek değilim ama mağdur da olmak istemiyorum. Cevabınız için şimdiden çok sağolun.. Allah razı olsun.

 • Merhaba benim sorum teyzemin ayağına batan bir parçanın doktor tarafından bulunamaması hakkında
  Teyzemin ayağına (kıymık) diye tabir edilen 2 cm lik bir odun parçasının batması nedeniyle kamu hastanesine gidiyor ancak ;doktorun tedavisi neticesiyle (rontgen çekiyor sadece) senin ayağında bir cisim yok diyerek geri gönderiyor.Daha sonra teyzemin ağrılarının artması üzerine yine kamu hastanesine başka bir doktor tarafından muayene olmaya gittiğinde yine aynı sonuçla karşılaşıyor.Teyzem çareyi özel bir hastaneye gitmekte buluyor ve özel hastanede Mr sonucunda teyzemin ayağının altında bir cisim olduğu saptanıyor ve ameliyat ile bu parça alınıyor tabi bu sürec 2,3 ay teyzem ayağında o cisim ile baya bir süre geziyor ve enfeksiyon riski hat safhaya ulaşmış.Bunun cezai sorumluluğu ve maddi manevi tazminat hakkında bilgi verirseniz sevinirim.

 • 8 yıldır süren iş mahkemesi tazminat davam 2018 de sonuçlandı 1 mahkeme kaybettik bi diğerini kazandık kaybetmeden önce 13000 tl alacaktım rakamı uyapta gördüm şimdi ise avukatım 3000 tl alacağimi söylüyor bu defa alacağim rakamı hiçbiryerde göremiyorum aldatılmamak i,çin ne yapayım

 • uyusturucu satılan bolgede uzerımde cıkan bır ıcımlık uyustucudan denetımlı serbestlık aldım hastane programı hazırlandı yarıda bırakıp gıtmedım uzerıme kamu davası acılır ıse nekadar ceza alırım verecegınız cevap ıcın cok tesekkur ederim

 • Merhabalar, sorum şu olacak. Biz 7 kişi 2 bitişik tapu toplam 6200 m2 yerin sahipleriyiz. Şuyulandırma yapılması için harita mühendisliği bu araziyi %40 böldü. Başka 2 kişiye hisse ayırdı. Bize kalan yerden 7 hisse çıkaramayacağını en fazla 3 hisse çıkaracağını söyledi. Biz arazi sahipleri dilekçe vererek bu yeri 7 parsel yapabilir miyiz?

 • Merhabalar, internet üzerinden satın aldığım tv kurulumda bir sorun gözükmemesine rağmen 1 saat içerisinde bozulup kullanılmaz hale geldi. Bu üründe direkt cayma hakkımı kullanabilir miyim yoksa ayıba karşı tekeffül seçimlik haklarımı kullanmak için hasar tespit raporu mu gerekli? Cayma hakkı sürem henüz dolmadı, ancak ürünü bu halde gönderdiğimde satıcının hasardan beni sorumlu tutmasından çekiniyorum. Cevabınız için teşekkürler.

 • icradan bir arazi aldım.içindede eski bir ev var.eski sahipleri evi terkederken degerli eşyalari almıslar.televizyon buzdolabı oturma gurubu gibi.geride kalan hurda çöpe atılması gereken eski eşyaları icra müdürü bizim üzerimize zimmetledi.bir yılla yakın bir sure geçmesine ve defalarca aramama ragmen gelip esyalarını almıyorlar.bende üzerimide zimmetli oldugu için çöpe atamıyorum. bunun kanuni süreci nedir beni bilgilendirirmisiniz.saygılar.

 • Benim eşim bekçi 4 ay önce bir şikayet üzerine gürevden uzaklastirildi sonra takipsizlik kararı çıktı ama eşim daha göreve başlamadı idari soruşturma devam ediyor mus idari soruşturma ne zaman sonuclanir uzun surermi müfettiş kararı etklermi cevap verirseniz çok sevinirim

 • Merhabalar efendim benim garanti bankasına borcum var çalıştığım şirket bu bankaya taşıdı maaş hesaplarını benim ödemekte olduğum birde hacizim var her ay maaşımdan kesiliyor garantiye olan vorcuma istinaden banka yatan maaşımın 4\1 bölümünü kesti haciz var dedim benim maaşımda sistem bloke koymuş diyor garantinin avukatını aradım onlar koymamış banka kendisi bloke koymaya hakkı varmı?ve nasıl kaldırabilirim ben bu bloke yardımınız için şimdiden teşekkurler

 • Merhaba Hocam.Ben yaklaşık 6 yıldır bir mühendislik firmasında sekreterim.Çalışma hayatımın son 2 yılı boyunca mobbingin her türlüsünü yaşadım.( Görevim olmayan İK alanında işler verme,aşağılama, hakkımda konuşma)Ama maalesef bu tür davranışları kabullenemediğimden her seferinde ağlama nöbetlerim oldu ve birlikte çalıştığım idaredekilerin kıdem tazminatımı vermemek için her türlü yolu aradığını gördüm. Avukata öfke kontrolüne sahip olmadığım ve tazminatımın verilmemesi için neler yapılması gerektiğine dair konuşmalarını bile duydum,şahit oldum.İş sözleşmemde yazmama rağmen İK alanında görev verildiğine dair her türlü yazışmayı çıktıladım. Hakkımda konuştuklarına dair bir yazışma var elime.Ve şimdi şirket yıl sonu kapanma kararı aldı ve tazminatımı vermemeleri için hala üzerimde psikolojik baskıları devam ediyor.Ne yapmam gerektiğini bilemiyorum. Psikolojik rapor alsam dava açıp tazminatımı alabilir miyim?Cevabınız için şimdiden teşekkürler,saygılar..

 • Merhabalar
  Benim abimin eşi bir gün hiç bir sebep yokken 2 yaşındaki oğlu ile kayboldu, gitti. Ne şiddet gördü ne de bir baskı. Acaba abim eşinin çocuğu kendisinden habersiz kaçırmasıdan dolayı çocuğun velayetini alabilir mi?

 • Merhaba
  Polis çevirmesinde ruhsatsiz tabancamla yakalandim karakolda kisa bir ifadeden sonra serbest birakildim karakolda ceza yazmadilar mahkeme olacagini soylediler ama ne zaman olacagi ne olacag hakkinda bilgi vermediler bunun hakkinda bilgi alabilirmiyim bide askerde kalip tegmen olarak devam etmek istiyorum bun engel teskil edermi

 • merhaba babamın 2016 yılından gelen bir borcu varmış ve babam 2017de vefat etti. bu borç bilgisi bize 2018 de bilgi verildi. faiz ve masraflarla tıutar 4000 tl olmuş. bizim bu borcu sadece ana para olarak ödeme hakkımız varmı ?

 • Merhabalar benim sıkıntım bir senedim var 3000₺ ve ben aylık bunu ödüyordum. Tam3200₺ ödedim senedimi bana vermediler. Sonradan arayıp senedin 5000₺ bize 1800₺ borcun var öde gel al senedi dediler bende yok dedim. Onlar seni mahvederiz elimizde senedin var dediler şimdi benim sorunum: 1)3000₺ lik senedimle oynanmış 5000₺ yapılmış. 2)ödediğim 3200₺ nin maksubuzu elimde 3)senedim halen onlarda ve üzerinde birkaç değişiklik yapılmış evet senet benim imza da benim ama bu sahtekar benim başımı ağtırıyor. Ne yapmam gerekiyor parayı ödeyeyim mi yoksa ödemeyeyim mi bunlar1. 800₺ yi vermezsem 5000₺ olarak avukata vereceklerini söylüyorlar ne yapmam gerekiyor şaştım kaldım. Saygılarımla cevaplarınızı beklerim.

 • merhaba ben size bir şey danışmak istiyorum benim arkadaşımın bir çok yere borcu var ve babasından kalan miras var ama daha üzerine geçirmedi bir daire ve arsa mirası var üstelik 5 kardeşler her neyse arsa ve bina satıldığı zaman arsanın satışını kardeşlerinden ve ya arkadaşlarına satış yaparsa borç onlara geçer mi teşekkür derim şimdiden

 • Merhaba ben rus bir bayan la evlen dim biz neredeyse 8 yıl dır görüş miyoruz eski eşim bana dava açtı ve rusyada boşandık bosandigimiza dahi bana rusyadaki avukattan mail geldi ama o kağıdın bana orjinalini göndermiyor para istiyor benden ben o bosandigimiza dahi kagidittan çıktı alsam onu türkçe ye yeminli tercümana çevirsem olur mu ve benim buradan avukat tutmadan boşana bilir miyim yardımcı olur saniz sevinirim gerçek ten avukat tutacak param yok 5 aydır iş sizim

 • İyi günler. Size bir sorum olacaktı .dedem hayatta 85yaşında benim babam vefat etti .dedemden gelecek olan miras direk bize geçiyor fakat dedem köydeki evleri amcama vermiş .biz babamın mirasçısı olarak . verdiği evleri bozdurma yada hak talep etme hakkımız varmıdır kanunen , teşekkürler 😊

 • Merhaba ben 3 yıl önce cinsel saldırıya uğradım eski sevgilim tarafından 17 yaşındayım ve suan 19 yasindayim çekmiş olduğu gizli ses kayıtları beni tehtit ediyordu birlikte olmak icin ben artık dayanamadım ve 4 mayis 2018 teşekkür şikayetçi oldum soruşturma açıldı ama şahıs serbest kaldı gnul davasından uzaklaştirma istedim vermediler sürekli yabancı numaralar arıyor evimize kadar geliyo babasi sosyal medyadan bana sürekli normal mesajlar atıyo tekrardan savcıya gittim anlattım bu defa uzaklaştirma verdiler karakoldan aldılar tebligatı almak için çağırdılar yolda giderken sahis beni görmüş ve gördüğü gibi sosyal medya uzerrenden arkadaşının hesabından beni isletmeye kalkisiyor çok güzelsin seni gordum büzgün felan diye bu konuda ne yapmalıyım bana ulaşmasını istemiyorum ve benim gitmiş olduğum egitimim var tazminat açabiliyor muyum teşekkür ederim

 • en para alışveriş kartı çıkartmıştım.bir gün banka tarafından aranıp hesabıma 9.000 TL EFT geldiği bilgisini aldım o an cüzdanıma bakıp kartımın olmadığını fark ettim .daha sonra KARTIMI KAYBETTİM GELEN EFT Yİ geri göndermenizi istiyorum dedin . bu sürede 5.000 TL çekilmiş .kalan 4.000 TL geri iade edilmiş . savcılığa suç duyurusunda bulundum . kartımı ele geçiren dolandırıcılar karşı tarafı BANKA GÖREVLİSİYİM diye dolandırmış. parayı BENİM KART VE ŞİFREM İLE ÇEKMİŞLER .dolandırılan kişi beni mahkemeye vermiş . duruşmaya çıktım.
  şuan bana ; 3 yıl 10 ay hapis ve para cezası verildi.
  avukat tutup itiraz dilekçesi yazdık .
  şuan E-DEVLETTEN baktığımda ( Ön İnceleme İçin Atama Bekliyor ) yazıyor .
  bu işlemin gidişatı nasıl olur .
  hiç bir suçum yokken bu şekilde bir ceza almam beni alt üst etti .
  ne olur yardımcı olunuz .

 • Hocam size bir sorum olacakti.
  Kardesim askede iken duserek yaralandi ve hastanede 3 gun yatti. Sonra askerligine bir ay devam etti. Askerden geldikten sonra kafasi tekrar sisti hastabeye gittigimizde beyin tumöru oldugu soylediler suan tedavi goruyor. kardesim icin nasil ne yapabilirim nasil haklardan yararlanabiliriz yardimci olurmusunuz lütfen

 • Daha onceden 8 bin lira borc verdigim kisiden bircumu alamiyorum elimde bir kanit yok ne yapabilirim yardimci olurmusunuz

 • Hocam kucuk bir mahalkede esnaflik yapiyorum . Malesef veresiye sisteme uygulamam gerektigi icin veesiye verdim ama bazi musterilerden borcumu alamiyorum ne yapmam gerekiyor yardimci olursaniz sevinirim

 • Efendim karsiligi olmayan bir çek var elimde nasil ceki nakite cevirebilirim neler yapmam gerekiyor bilgi verirmisiniz

 • 5 yil once belediyede calisiyordum ama isten cikardilar hala tazminat parami alamadim avukat tuttum ve bazi arkadaslar tutugumuz avukattan paradini aldilar ve bana yarisini verdi geri kalanini alamiyorum ne yapmaliyim yardimcci olursaniz cok sevinirim

 • Askerde bir hata yaptim bunudan dolayi askerliligi bitirdikten sonra ceza aldim 500 lira veya kamuda calisma aksi takdirde25 gün ceza alacagim . Ben yatalak hastayim ve param yok ne yapmaliyim ceza almamak icin yardimci olursaniz sevinirim

 • Kurumsal bir şirkette çalışıyorum. Çalıştığım yer kapandı fakat bni diğer şubeye aldılar ama ben burdan memnun değilim benim burdan tazminat alarak cikmam mümkünmü

 • slm adim tayfun isrene mahkemeye verdim ama arabulucuya yonlendirdiler isten kendim cikmam icin baski girmeye basladim kagit uzerinde aylikci ama yövmiyeci olarak calisiyoruz yasal haklarimi alamiyorum resmi tatil.bayram tatilleri kesiyorlar izin aldiginda sgk eksik gun yapiyorlar ne yapmamlazim ara bulucuda kac para talep etmeliyim tsk ederim

 • Hocam şimdi arkadaşım bir araba aldı ve adamın dedikleri doğru çıkmadı arkadaşım dava acarsa galericiye ne kadar maliyeti çıkar ve şimdi orda arkadaşım bi kağıda 12 bin hasar kaydı olduğunu kabul etti ama daha fazla bir hasar varmış kayıtlı olarak 12 bin vardı ve araba takla atmış şimdi bize bu dava ne kadara mal olur ve adamın ilan resimleri var bizde ise yarar mi

 • araçımı sattım sattığım kişi 3 hafta sonra aracın kilometresinin orjinal olmadığını bana dava açacağını söyledi . Ama ben kilometresini düşürmedim benden önceki sahibi düşürmüşse bilemem.
  Araçı geri alma gibi bi durumum yok . Aracımı satarken computest e göstermesini söyledim gerek yok ben anlarım dedi. Görerek beğenerek satın aldı . Satış sözleşmesine kilometre belirtmedi sormadı . Bende aracımı 47 binde aldım computest raporum var satış sözleşmemde kilometre yazıyordu. Ben satarken 54 binde sattım . Orjinal diye biliyordum. Simdi bana 1,500 tl gönder dava açarım yoksa diyor. Ne yapmalıyım?

 • MERHABALAR
  Ben infaz koruma memurluğuna başvuruda bulundum güvenlik soruşturması aşamasındayım . Bundan 30 sene önce babam cinayet suçundan amcamla beraber 2 sene hüküm giymiş ve cezalarını yatmışlar . bu durum benim soruşturmamı nasıl etkiler ? Bir de bir siyasi partide yıllar önce sandık görevlisi olmuştum bunun bir yaptırımı olur mu olumsuz sonuca sebep olurmu ? Şimdiden teşekkürler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir