istanbul avukat

Bahadirhan.com istanbul avukat hukuk portalı hukuki soru ve sorunlarınıza cevap bulabileceğiniz, hukuk haberlerini ve güncel hukuk mevuzatını takip edebileceğiniz, en güncel mahkeme kararlarını takip edebileceğiniz bir hukuk danışmanlığı ve online avukat portalıdır. Bunlarla birlikte hukuk filmleri, hukuk kitapları hakkındaki bilgiler gibi çeşitli konular da bahadirhan.com hukuk portalı içerisinde yer almaktadır.

İnternet üzerinde her gün milyonlarca insan hukuki problemlerine cevap bulabilmek ve hukuki danışmanlık alabilmek amacıyla aramalar yapmaktadır.  İnternette yer alan hukuki bilgiler çoğu zaman hatalı, eksik ya da güncelliğini yitirmiş bulunmaktadır. Hukuk mevzuatı ve içtihadi birikim son derece değişken ve sürekli güncellenen bir alandır. Dolayısıyla bir konudaki hukuki bilgi sürekli güncellenme ve gözden geçirilme ihtiyacı hissetmektedir. Sitemizin amaçlarından biri de sizlere sürekli güncel olan hukuki bilgiyi sunabilmektir.

istanbul avukat

Ülkemizdeki avukat sayısı her geçen gün artmaktadır. Avukatların da uzmanlık alanları vardır. Boşanma avukatı, ceza avukatı gibi hukukun çeşitli alanlarında uzmanlaşmak mümkün olmakla birlikte; hukuk yaşamımızın her bir noktasını ilgilendiren, boşanma hukukundan, vergi hukukuna, ceza hukukundan, iş hukukuna pek çok dallara ayrılan geniş bir alan olduğundan avukatlar hukukun her dalında kendilerini güncel tutmak mecburiyetindedirler. Günlük hayatta, iş hayatınızda, özel yaşantınızda aklınıza gelebilecek hemen her mesele hukukun konusunu teşkil edebilir.

Hukuki problemlerin çözümünde ve hukuki danışmanlık ihtiyacında bu işin profesyonelleri olan avukatlar elbetteki en önemli yardım kaynağımızdır. Bunun yanında hukuki problemleriniz hakkında en azından ön bilgi ve çözüm yolu hakkında fikir edinebilmeniz için bu siteyi açma gereksinimi duyduk. İnternetteki binlerce bilgi kaynağı arasından yanlış yönlendirilmektense hukuk profesyonelleri tarafından hazırlanan ve düzenlenen Bahadirhan.com İstanbul Avukat Hukuk Portalı aracılığı ile doğru bilgiye erişin, hukuki problemlerinize cevap bulun istedik. Bunun yanında sitemizde yer alan konular ile ilgili ilgili yazının altına yorum bırakmak veya avukata sor sayfasını kullanmak suretiyle bizlere sorularınızı da gönderebilirsiniz.

Sitemizde başka neler yer almaktadır ? Güncel hukuki bilgiler, makaleler, güncel yargı içtihadları, hukuk filmleri, hukuk kitapları sitemizde yer alan paylaşımlar arasındadır. Sitemizde yayınlanan hukuki makaleleri okuyup, bu makalelerin içerdiği konular hakkında makale altına yorum bırakabilir, kendi fikirlerinizi ve problemlerinizi paylaşabilirsiniz; hukuki sorularınızı soru sorma sayfası üzerinden paylaşabilir ve hukuk profesyonellerince sorunuzun cevaplanmasını sağlayabilirsiniz, özel olarak iletmek istediğiniz mesajınız veya sorunuz varsa iletişim sayfasını kullanarak mesaj gönderebilirsiniz.

Tüm bunların haricinde hukukun kültür sanat boyutuna da sitemizde yer vermeye çalışacağız; örneğin hukuk konulu filmleri sitemizde arşivlemek niyetindeyiz, şimdilik listeler halinde hukuk konulu filmleri paylaşıyoruz ancak yakında fragmanlarıyla ve ayrıntılı içeriğiyle birlikte hukuk konulu tüm filmleri sayfamıza eklemek amacındayız. Yine aynı şekilde hukuk kitapları ve hukuk konulu romanları da sitemizde arşivlemek hedeflerimiz arasında.

Sınai mülkiyet hukukunun en önemli iki unsuru olan Marka ve Patent konularına sitemizde daha fazla yer vermek niyetindeyiz. Özellikle markalaşma konusunda ve marka ihlallerine karşı savunma yollarının öğrenilmesi konusunda KOBİ’lerin yanında olmak amacındayız. Hem idari yollardan ilgili makamlara yapılacak başvurularla hem de hukuki yollardan tazminat davaları ve ceza davaları ile markamızı ihlal eden, ürünlerimizi ve hizmetimizi gayri hukuki şekilde taklit eden kişi ve kuruluşlara karşı ne tür savunma yollarımız vardır bunların üzerinde durarak KOBİ’leri bilinçlendirmek istiyoruz. Marka ve patent konularını sitemizde sık sık işlemeye çalışacağız. Bu konudaki sizlerden gelecek soruları avukata sor sayfası üzerinden cevaplamaya gayret edeceğiz.

Ceza hukuku alanında da internette pek çok yanlış bilgi dolaşmakta. Mevzuatın çok sık değişmesi, özellikle infaz hukukunun son derece değişken yapısı bunda önemli bir rol oynuyor. Ceza yasalarındaki bu hızlı değişim internette yer alan bilgilerin de eskimesini ve doğal olarak da artık hatalı hale gelmesine sebep oluyor. Bu konuda da üzerimize görev aldığımız bir konu olarak infaz hukuku başta olmak üzere ceza hukuku ve ceza yargılamasına ilişkin güncel ve taze bilgileri okuyucularla paylaşmak; zaman içerisinde bu bilgileri değişen mevzuat doğrultusunda tazelemek, güncellemek istiyoruz.

Boşanma hukuku da üzerinde durmak istediğimiz diğer önemli hukuk alanlarından biri. Boşanmalar son yıllarda hiç olmadığı kadar arttı dolayısıyla boşanma ile ilgili problemler ve sorular da artmış durumda. Sitemize gelen soruların büyük bir çoğunluğunu boşanma ve boşanmaya baplı diğer meseleler ile ilgili sorular oluşturuyor. Bu konuda da takipçilerimizi bilinçlendirmek niyetindeyiz. Dolayısıyla sitemizde boşanma hukuku ile ilgili paylaşımlarımıza boşanma avukatı başlığı altında devam edeceğiz. Ayrıca avukata sor ve online avukat sayfalarımız aracılığı ile gelen boşanma hukuku konulu soruları da düzenli olarak cevaplamaya gayret edeceğiz.

İstanbul Avukat