Gaziantep Araban Boşanma Avukatı İletişim

Boşanma davaları son derece teknik ve hem davacı hem de davalı açısından iyi takip edilmesi gereken bir süreçtir. Boşanma davası doğrudan kişilerin yeni yaşamlarını ilgilendirdiğinden alanında uzman bir boşanma avukatı yardımı almak en sağlıklı yol olacaktır. Eğer Gaziantep Araban boşanma avukatı arayışı içerisinde iseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gaziantep Araban Boşanma Avukatları Hakkında Bilgi

Aleyhinize bir boşanma davası açılmış olabilir. Bu konuda boşanma avukatı yardımı almak ister misiniz ? Müşterek çocuğunuzun velayetinin düzenlenmesi konusunda bir sorun mu yaşıyorsunuz ? Artık evli olduğunuz kişi ile bir arada durmaya tahammül edemiyor ve boşanmak mı istiyorsunuz ? Lütfen yaşadığınız olay ve hukuki sorununuzla ilgili bizimle iletişime geçiniz.

Bizlere sosyal medya adreslerimiz üzerinden, whatsapp hattımız veya email adresimiz aracılığı ile ulaşabilirsiniz. Gönderdiğiniz mesajda hukuki sorununuzu anlaşılır bir şekilde özetlemeyi ve iletişim bilgilerinizi iletmeyi unutmayınız.

boşanma avukatı

Neden Avukat Yardımı Almalıyım ?

Başınıza bir hukuki uyuşmazlık geldiğinde davacı veya davalı sıfatıyla mahkemede bizzat kendiniz yer alıp süreci takip edebilirsiniz. Ancak hukuk yargılamaları ve özellikle de boşanma davaları son derece teknik süreçlerdir. Sürece aşina olmayanlar için ise son derece karışıktır. Bir kişiyi mahkemeler nezdinde ancak avukatlar temsil edebilir. Yargılama sürecinde hak kaybına uğramamak, en iyi şekilde yargı mercileri önünde temsil edilmek için bir avukat yardımı almak gerekir.

Boşanma davalarında talepler ve kamu düzenine ilişkin hususlar çok önemli ve değerlidir. Mahkeme önünde veya yazılı beyanlarınızda kendinizi eksik ya da hatalı ifade etmeniz geri dönüşü zor olumsuzluklara sebebiyet verebilir. Tecrübeli bir boşanma avukatı müvekkilini en iyi şekilde savunacak ve onun menfaatine olacak bir şekilde sürecin sonuçlanması için gerekli gayreti gösterecektir. İşte bu sebeplerle yargı mercileri önünde bir avukat ile temsil edilmek son derece önemlidir.

Size Nasıl Ulaşabilirim ?

Gaziantep Araban Boşanma Avukatı arıyorsanız ve boşanma hukuku ile ilgili bir sorunla karşı karşıya iseniz bizlere internet sitemiz aracılığı ile ulaşmanız mümkündür. İletişim formu aracılığı ile mesajınızı gönderebileceğiniz gibi, Whatsapp hattımızı veya sosyal medya hesaplarımızı da kullanarak bizlerle iletişime geçmeniz mümkündür.

Bazı Boşanma Davası Terimleri

Velayet: Tarafların 18 yaşından küçük müşterek çocukları varsa evlilik sürecinde anne ve baba velayet hakkını birlikte kullanırlar. Ancak boşanma sonrası çocuğun velayetinin kime verileceği mahkeme tarafından tespit edilmesi gereken bir husustur. Velayet hakkı anne veya babadan birine verilebileceği gibi son yıllardaki uygulamaya gibi anne ve baba birlikti veli olarak kalmaya da devam edebilmektedirler.

İştirak Nafakası: Tarafların 18 yaşından küçük müşterek çocukları için velayeti kendisine bırakılan eşe diğer eş tarafından ödenen nafakayı ifade eder. İştirak nafakası peşin veya taksitler halinde ödenmek üzere hüküm altına alınabilmektedir.

Yoksulluk Nafakası: Boşanma kararı ile birlikte yoksulluğa düşecek olan eş lehine diğer eş tarafından ödenen nafakayı ifade etmektedir. Yoksulluk nafakası tarafların ekonomik durumları ile orantılı şekilde belirlenir.

Tedbir Nafakası: Henüz boşanma davası neticelenmeden lehine nafaka ödemesi yapılması zaruri olan ve yargılama sürecinde geçimini sağlayamayacak olan tarafa verilen nafakaya tedbir nafakası denilmektedir.

Mal Paylaşımı: Tarafların evlilik birliği sürecinde edindikleri menkul, gayrimenkul ve diğer mal varlığı değerlerinin boşanmanın kesinleşmesi ile birlikte nasıl paylaşılacağını ifade etmektedir. Mal paylaşımının gerçekleştirilmesinde tarafların evlilik sürecin hangi mal rejimine tabi oldukları hususu belirleyicidir.

Kesinleşme Şerhi: Mahkeme tarafından verilen kararın istinaf ve temyiz incelemelerinden geçtikten sonra veya tarafların istinaf ve temyiz haklarından feragat ettiklerini beyan edip bu süreçler hiç gerçekleşmeden tüm taraflar için bağlayıcı ve kesin hüküm haline gelmesini ifade etmektedir. Boşanma kararı da tüm sonuçlarını bu kesinleşme şerhi ile doğurmaya başlar.

Boşanma davası öncesi veya boşanma sürecinde hukuki olarak bilgi almak ve avukatlık desteği istiyorsanız bizimle iletişim geçiniz.