Gayrimenkul Satış İptali Sebepleri

Gayrimenkul satış iptali sebebi olabilecek konuların başında yaşlılık ve aile konutu gelmektedir. Bu iki konu sebebiyle gayrimenkulün satışının daha sonradan iptali gündeme gelebilir.

65 yaşından büyük olan kişilerin gayrimenkul satışı yaparken hastaneden akıl sağlıklarının yerinde olduğuna dair rapor almaları gerekir. Eğer bu rapor alınmadan satış işlemi yapılmış ise ve daha sonra yaşlılık sebebiyle satıcının akıl sağlığının yerinde olmadığı iddia edilirse ve rapor da alınmamışsa satışın bu sebeple iptali mümkün olabilir.

Gayrimenkul satış iptali ile ilgili diğer neden de satış konusu gayrimenkulün ev konutu olmasıdır. Eğer satışı yapılacak konut ev konutu ise yani kişinin eşiyle birlikte yaşadığı ev satış yapılırken eşin muvafakati alınmış olmalıdır. Eğer eşin muvafakati alınmadan aile konutu satılırsa daha sonradan sırf bu sebeple satışın iptali gündeme gelebilir.

Gayrimenkul satışında daha sonradan bir iptal tehditiyle karşı karşıya kalmamak için bu iki hususa dikkat etmekte fayda var.

Yorum yapın