Ceza Hesaplama İnfaz Hesaplama Yatar Hesaplama

Aşağıda yer alan butona tıklayarak ceza hesaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Mahkeme tarafından sonuç ceza miktarı infaz mevzuatı gereği tam olarak hapiste kalacağınız süreyi göstermez. Bunun için infaz hesaplama ve yatar hesaplama olarak tabir edilen formu doldurarak fiilen ne kadar hapiste kalacağınızı öğrenebilirsiniz.

ceza hesaplamaCeza mevzuatı ve infaz mevzuatı gereği hapis cezasına mahkumiyeti kesinleşen bir hükümlü hakkında ceza mahkemesi tarafından hükmolunan hapis cezasının bir kısmı koşullu salıverme hükümleri gereği, bir kısmı denetimli serbestlik hükümleri gereği hapishane dışında veya kapalı ceza infaz kurumu yerine açık ceza infaz kurumunda geçirilmektedir.

Hesaplama Yapmak İçin:
https://www.uzmanavukatim.com/ceza-infaz-yatar-hesaplama/

Denetimli serbestlik süresince kişi hapis dışında olsa da denetimli serbestlik şube müdürlüklerinin denetimi altında kalmaya devam eder; açık ceza infaz kurumlarında geçen süre içerisinde de mahkum belirli günler belirli saatlerde hapis dışına çıkabilmekte, çalışabilemekte ve hapis cezasının infazı farklı şekillerde gerçekleştirilebilmektedir. Ceza mevzuatı ve infaz mevzuatı son derece karışık ve sürekli değişen, güncellenen bir mevzuat olduğundan aşağıdaki buton aracılığı ile ceza hesaplama infaz hesaplama yatar hesaplama formunu ve detaylı hesaplama bölümünden gerekli bilgileri girerek tam olarak ne kadar hapis yatacağınızı öğrenmeniz mümkündür.

Ceza Hesaplama Önemli Bilgiler

İnfaz yatar hesaplama, öncelikle mahkumiyet hükmünde yer alan sonuç cezayı yıl ay ve gün olarak forma girmeniz gerekmektedir bunun haricinde detaylı hesaplama seçeneklerini göster butonuna tıklayarak ayrıntılı bilgi girmelisiniz.

infaz hesaplama

Hapis cezası hesaplama, bazı faktörlere göre hapiste geçirmeniz gereken miktar değişiklik gösterebilmektedir. Bunun için formda yer alan su tarihi 31.06.2016 tarihinden önce midir sonra mıdır bilgisini işaretlemeniz öne marzetmektedir.

Ceza infaz hesaplama açısından bir diğer önemli bilgi mahkumiyet hükmünde tekerrür uygulandı mı, yani daha önce hüküm giydiğiniz bir cezadan dolayı mahkeme kararında tekerrür uygulaması gerçekleştirdi mi sorusunun cevabı yatacağınız süreyi değiştirmektedir.

Ceza yatarı hesaplama açısından diğer önemli bilgiler ise mahsup edilecek yani tutuklulukta geçen sürenin miktarı, KHK geçici 6. madde kapsamında mısınız, ceza aldığınız suçun maddesine ilişkin seçenekleri kontrol etmelisiniz, ayrıca cezanızın infazına başlandıysa buna ilişkinde işaretlemeniz gerekebilecek bazı seçenekler formun ayrıntılar kısmında mevcuttur.

Ayrıca bu yazıyla ilgili diğer bir sayfa olan ceza avukatı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

kaynak: hukukmedeniyeti .org


yatar hesaplama

Güncelleme 14.08.2017: Yukarıda verilen link aracılığı ile infaz hesaplama yapan kişilerden sitemize çeşitli sorular gelmektedir. Tek tek cevap vermek yerine buradan toplu olarak biz yazı yazmakta fayda gördük. Öncelikle eğer tarafınıza bir müddetname gönderilmiş ve yukarıdaki araç ile yaptığınız hesaplama ile müddetname iarasında bir fark varsa lütfen müddetnameye itibar ediniz. Çünkü ya hesaplama yaparken yanlış verileri giriyorsunuzdur veya sizin bilmediğiniz teknik bir ayrıntı sebebiyle yanlış seçenekleri işaretliyorsunuzdur. Bu durumda hazırlanan müddetname en doğru olandır.

İkinci olarak doğrudan şu kadar ceza aldım ne kadar yatarım ya da ne kadar süre sonra açık ceza infaz kurumuna geçerim şeklinde sorular gelebilmekte. Eğer ceza hesaplama uygulamasını incelediyseniz orada çok fazla seçenek ve veri girişi ayrıntısı bulunmakta. Siz soru sorarken haliyle bu ayrıntılardan bahsetmiyorsunuz dolayısıyla soru sorarak bizden de çok doğru sonuç elde etmeniz mümkün olamayabilir. Biz yine de soru soran arkadaşlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz ama en doğrusu sizin kendiniz orada istenen verilere girerek bir sonuca ulaşmanızdır. Bunun haricinde anlayamadığınız bir nokta varsa elbette bizler sizlere yardımcı olmaya hazırız. İlginiz için de ayrıca teşekkür ederiz.


Sık Sorulan Sorular

Müddetname İle Uygulama Arasındaki Farkın Nedeni Nedir ?

Müddetname ile uygulamanın vermiş olduğu veriler arasında zaman zaman fark oluşabilir. Bunun en temel sebebi sizin farkında olmadığınız bir faktörün ceza sürenizi etkiliyor olmasıdır. Bunun için uygulamada yer alan seçenekleri doğru şekilde işaretlediğinizden emin olmanız gerekir. Yine de müddetnameden farklı bir sonuca ulaşıyorsunanız müddetnameye itibar edebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi almak için denetimli serbestlik bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

İnfaz Çağrı Kağıdındanki Süreye Uymadığımda Ne Olur ?

İnfaz çağdı kağıdında teslim olmanız için tarafınıza 10 gün süre verilmektedir. Bu 10 günlük süreye uymadığınız takdirde savcılık hakkınızda yakalama kararı çıkartacak ve yakalama sonucunda cezanızın infazına başlanacaktır.

Hapis Cezamın İnfazını Erteleyebilir miyim ?

Evet, belli şartlarda hapis cezasının infazı mümkün olabilmektedir. Akıl hastalığı, hastalık, gebelik gibi sebeplerle infazın ertelenmesi sağlanabilir. Ayrıca eğer kasten işlenen suçlardan hapis cezası 5 yıl veya altı, taksirle işlenen suçlarda ise 3 yıl veya altında ise az önce sayılan hastalık, gebelik gibi sebeplerden biri olmasa dahi çağrı üzerinde gelen hükümlünün cezası talebi halinde ve savcının da takdiri ile 1 yıl kadar ertelenebilir. Bu süre bir defalığına tekrar uzatılabilir. Yani toplamda maksimum 2 yıl cezanın infazının ertelenmesi mümkün hale gelebilmektedir.

Hangi Şartlarda Denetim Süresi Sonunda Ceza İnfaz Edilmiş Sayılır ?

Bu sorunun cevabını aşağıda yer alan videoda bulabilirsiniz:

“Ceza Hesaplama İnfaz Hesaplama Yatar Hesaplama” üzerine 41 yorum

 1. Ben 191 maddesi ben bir içimlik esrar yakalttim ve ametem me gönderdiler
  Ben ameteme gitmedim ve bana 30 ay kesilmiş ceza geldi bunun yatarini öğrenmek istiyorum suç tarihim yeni yasaları uyu yor saygilar

  Cevapla
 2. 1 yıl 7 ay 25 gün (600 gün) sonra şartla tahliye edilme hakkı kazanacaksınız.
  7 ay 25 gün sonra denetimli serbestliğe ayrılırsınız. (235 gün)
  Kapalı cezaevine girmeksizin doğrudan açık cezaevine ayrılırsınız.

  Cevapla
 3. Merhaba kolay gelsin nişanlım 2011 yılında işledi suçtan dolayı 03.08.2017 tarihinde tutuklandı.Bu ceza belli olduktan sonra başka suçundan kaynaklı imzası vardı tutuklanma kararı çıkınca imzasını yaktı 2 yıl olan imzanın 1 yılını sürekli attığı halde son 1 yıl yakalama kararı çıktıktan sonra yandı 4 ay firar gezdi ve yakalandı.daha önce de başka suçtan 3 yıllık firarlığı var. şimdi avukat 7 yıl 9 ay toplam cezası dedi ama daha mahkemesi olmadı. bu sürenin ne kadarını kapalı da ne kadarını açıkta ne kadarını denetimli serbestlikle geçirir cevaplarsanız sevinirim uykular haram oldu 1 haftadır.
  ani 7 yıl 9 ayın yatarı 3 yıl 10 ay 18 gün (1413 gün) sonra şartla tahliye edilme hakkı kazanacaksınız. 1 yıl 10 ay 18 gün sonra denetimli serbestliğe ayrılırsınız. (683 gün) Yatacağınız 1 yıl 10 ay 18 gün hapsin 1 ayını kadar kısmını kapalı ceza evinde geçirmek zorundasınız. Açık ceza infaz kurumlarına ayrılma yönetmeliğinin 6. maddesi gereğince 10 yıldan az ceza alanlar açık cezaevine geçiş ve denetimli serbestlik uygulamasından yararlanabilmesi için toplam cezalarının 1 ayını mutlaka kapalı ceza evinde geçirmek zorundadır. yani bi umut 1 ay sonra bzde açık ceza evine çıkabilirmiyiz

  Cevapla
  • Hemen denetimli serbestliğe ayrılırsınız, 1 yıl 3 ay (455 gün) sonra şartla tahliye edilme hakkı kazanacaksınız.

   Şahitleriniz dinlenmediyse kararı temyiz edin.

   Cevapla
 4. Merhaba eşim 3 ayri suctan toplamda 57 ay 15 gun ceza aldi suan kapali cezaevinde fakat infaz bilgi vermedigi icin sadece 4 ay yatacagi soylendi 57 ay 15 gun cezanin kacta kacini yatiyor denetimli serbestlik suresi nedir yardimci olursaniz sevinirim

  Cevapla
  • 4 ay 12 gün sonra denetimli serbestliğe ayrılması gerekiyor, 2 yıl 4 ay 12 gün sonra da şartlı tahliye hakkı kazanacak. ayrıntılı bilgi için yazımızda linki yer alan yatar hesaplama uygulamasını kullanabilirsiniz.

   Cevapla
 5. Merhabalar örgüt propagandasından 1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası aldım suç tarihi 01.07.2016 önce ve bana gelen 10 günlük infaz çağrı süresine de uymadım bu şartlarda hapiste kalacağım süre ne kadardır ve denetimli serbestlikten yararlana bilirmiyim

  Cevapla
  • Çağrı kağıdına uymadığınızda hakkınızda yakalama çıkarılır. Verdiğiniz bilgilere göre 2 ay 28 gün sonra denetimli serbestliğe ayrılmanız gerekiyor. Yine de en doğru bilgi için yazıda yer alan linkteki yatar hesaplama uygulamasını kullanınız.

   Cevapla
 6. Kolay gelsin. Kardeşim 2015 yılında trafik kazası geçirdi. 1 kişi öldü. Gerekçeli kararda bilinçli taksirle ve taksirle ölüme neden olma ibareleri geçiyor. 5 yıl hapis cezası aldım. 6 ay 2 gün yatacağım söylendi hep. Cezaevine müddetname ulaşmadı şu an. Müddetname de belirtilen yatar süresi kanunlara göremi uygulanır veya hakim ‘in kanaati veya cezaevi kanaatimi uygulanır ? Teşekkürler

  Cevapla
  • Hayır kanaat takdir vs. söz konusu olmaz, müddetname tamamen yasalara göre hazırlanmış matematiksel bir hesaptır. Mahkemede hakim ne kadar ceza verdiyse ona göre müddetnamede yatacağın süre ortaya.

   Cevapla
 7. Kolay gelsin ben 2 yil 1 ay ceza aldim silahli tehdit sucundan savci yatarin yok diyor infaz katipleri 142 gun yatatdin diyolar.karari temyiz ettim

  Cevapla
 8. Bir markette hızmett nedenıyle guvenı kotuye kullanma sucundan yrgılanacam ne kadar ceza alrım avukat bey daha once sucum yokk bilgi verirsenız sevınırım

  Cevapla
  • Kanunda suçun cezası bir yıldan yedi yıla kadar hapis ve üçbin güne kadar adlî para cezası olarak düzenlenmiş. Gördüğünüz üzere makas çok geniş, Mahkeme olayın unsurlarına göre delilleri değerlendirerek bir takdire varacak. Sabıkanız olmaması tabiki önemli bir avantaj ancak net bir ceza miktarı söylemek şu aşamada mümkün değil.

   Cevapla
 9. Esim 2012 de hukum yemis 3 yil 9 ay + 37500 tl (sucsuz oldugu halde) avukat dolandirmis hic biseyden haberi yok askerdeyken gorulmus davalari yargitay onamis ama bize kagit kurek bisey gelmedi bu ayin 15 inde iceri aldilar su an cezaevinde 15 gun yatar dediler ne zaman cikar tam olarak bir de bu para cezasi icin yapilabilecek birsey var mi

  Cevapla
  • Hemen denetimli serbesliğe ayrılır,
   Ancak cezaevinde 1-30 gün kalıp iyi halli olmak kaydıyla tahliye edilir.

   Avukat temyiz etmiş ona rağmen onanmış anladığım kadarıyla, temyiz etmemiş olsa avukata tazminat davası açardınız ancak bu durumda yapabilecek pek bişey yok gibi gözüküyor. Para cezası için de aynı şekilde…

   Cevapla
 10. iyi günler ist. ünv hukuk öğrencisiyim emekliyim 2008 yılında sigorta acenteliği işinden emniyeti suistimal sucundan 2 yıl 1 ay ceza aldım denetimli serbestlikten nisan 2017 den itibaren faydalanıyorum nisan 2018 de koşullu salıvermeye kadar avukat yanında katiplik işindeyim mart 2017 yılında avukata dışarıdan iş getirme sucu ile 1 yıl 8 ay dava açılmıştı karara cıkmış temyiz edeceğimde yargıtaydan kesinleşirse şu anki infazımı etki edermi bazı avukatlar denetimden 2. kere faydalanamassın bazıları ise faydalanırsında 2 ci suc tekerrürde koşullu salıverme düşer deniyor 2. suç onanırsa durumun ne olur.

  Cevapla
 11. Kolay gelsin suç orgutune üye olmak sucundan 36 ay ceza aldim 2 yillik denetimden faydalanirmiyim suc 2009 a ait

  Cevapla
 12. 103/1a şüpheden sanık yararlanır maddesinden 9 yıl 7 ay ceza var 8 ayını 4 yıl once yatan kişinin acık ceza evine geçme şansı varmı? suan sanık kapalıya alındı ve 1 ay sonra acık ceza evıne gönderilir deniliyor cezası 10 yıldan az olduğundan. bir sorum daha olucak hesaplama neden iki ayrı dosyayı aynı tutup tümünden hesaplama yapıyor 2 dava 4,5 yıldan olunca 9 sene yapıyor ayrı ayrı hesaplanması gerekmıyormu ceza kanunda sanık lehıne karar verılır dıye bır madde var eger ıkı ayrı dosyayı degerlendırırse yatarı 1 sene daha az çıkıyor bu konuyla ılgılı bılgınız varsa bana gerı donu yaparmısınız.

  Cevapla
 13. merhaba taksirli ölüme neden olma suçundan yargılanıcam asli kusurlu trafik kazasından kaç yıl ceza alırım daha önce sabıka kaydım yok adli kontrol şartıyla direk serbest bırakıldım yatarım ne kadardır

  Cevapla
 14. 3.asliye mahkemesi 3 yil bir ay 15 gun ceza vermisti ve ben bu karari temyiz ettim ve mahkeme karari bozup tekrar yargilanmami karar vermis ve bende bugun kamera sistemi ile yargilandim cezami 1yil 8 ay a dusurduler ama temyiz kapali ve daha onceki ertelemeli olan cezalarma iktarda bulunmasni aciklandi ne olur yardimci olabilirmisjniz

  Cevapla
 15. Esim 2011 de uyusturucu ve uyarici madde ticareti yapma veya saglama sucundan 5 sene 10 ay ceza aldi 3 ay yatti tahliye oldu yargitay onaylamis ve cezayi 5 yila dusurmus simdi 15 gundur ceza evinde kapali ve acikta ne kadar yatar sartli tahliye suresi nedir

  Cevapla
 16. İyi günler size bi sorum olucak efendim benim 2o11 ‘de işlenen bir suçdan dolayı yargıtay onamıs 2o14 ‘de geçen başka bi davadan mahkemem vardı cezanın infazı için dilekce yazdırdı e devletten bakıyorum artık gözükmüyor sizce bu ne zaman gelir bu davadanda 11 ay 2o gün aldım burun kırmakdan erteledi bi sıkıntı olur mu bu cezadan

  Cevapla
 17. Merhaba 188.3 maddeden 7 ay kapalı ceza evinde yattım düz 5 yıl ceza aldım cezayı temyize yolladım cezam onandı ne kadar yatarım kaldı ve ne kadarı açık ceza evi ne kadar kapalı ceza evinde yatmam gerekiyor sorumu cevaplarsaniz sevinirim şimdiden teşekkürler

  Cevapla
 18. Hakaretten 2014 te 2.5 ay hapis cezası aldm sayın avukatm.hagb verildi.1 ay önceden basıt yaralamadan 3000tl doğrudan adli para cezası aldm.hagb açılnca 2.5 ayın yatarı varmıdr efendm.paraya cevirebiliemiym.yada c3zaevine hiç girmeden denetmli serbestliktn yararlanırmıym.bu arada memurum

  Cevapla
 19. Merhaba ben bir yıl sekiz ay hapis cezası aldı bunu para cezasına çarptırıldı fakat 2012 den önce 1 yıl caza aldım bunu bir yıl infaz ver di bun nedenle yeni aldım 1yil 8 ay cezanın nasıl paraya çevirim ya da nasıl yatmadan halledersin bilirim

  Cevapla
 20. ben 24 /10 /2016 yılında ruhsağlıgı bozuk kızımı kacırmaya calışan 17 yaşındaki bir çocugu dövdüm hürriyeti yoksun bırakmakta 2yıl 9 ay 22 gün ceza verdiler isnat mahkemesi kararı onadı ve itiraz yolunu kapattı ne yapabilirim

  Cevapla
 21. Selamun Aleyküm . Eşim 25 ekimde yüzünden yara aldı ve belinden cezaevinden izne gelmişti böle bişeyle karşılaştı eşim iki üç gün donra geri ceza evine gidecekti abisi karşı tarfla konuşmaya gitmeye karar verdi eşimle beraber gittiler üzerleri terbirliydi bi olaya karşılık ınlar giderken karşı taraf silahlarıyla onlara sıkarak koşuyordular eşim o sırada bacandan yara aldı yine ve kendilerini koruma amaçlı onlarda silahlarını çıkartıp sıkmaya başladı karşı tarafdan biri öldü eşim den yada abisinden öi çıktı mermi belli değil iki gün önce kendileri teslim oldular zeytinburnu karakoluna avukat tutuldu dün metris cezaevine gönderildi mevsimüdafa var isteyek öldürmediler adamı eşim ne kadar ceza alır bilgi verirseniz çok memnun olurum 😔😔

  Cevapla
 22. merhaba.benim babam 50 yaşında ve 2016.mart ayında hırsızlık suçundan dolayı 5 yıl hapis cezası aldı ama babam bunu temyize gönderdi.temyizden iki gün sonuç geldi aslında gelmedi eve kağıt felan polis geldi babamın numarasını sordu aradı ilk ulaşamadı babama.bana babanın arkadaşıyım dedi polis olduğunu söylemedi.ben anladım onun polis olduğunu sonradan anladım daha sonra babama ulaştılar ve babamı cezaevine gönderdiler.iki gün oldu.ben hiç bişey anlamadım bu durumdan.babamın durumu ne olur bilemiyorum ne kadar yatar bana yardımcı olabilirmisiniz.

  Cevapla
 23. pardon aslında olayı şöyle anlatim ben tam anlatamadım babamın hırsızlık suçu diyorum ama karabiber irmik,suçuk bunlar var.aldıkları öyle büyük bişey değil yani.ama tabiki babamın ilk suçuda değil bu.hep temyize gönderiyodu ve temyizde affediyodu sizin değilşinizle bozuyodu.ben 2sene4ay önce kanserden annemi kaybettim 23 yaşındayım çok çaresizim 2 gündür babam cezaevinde.dediğim gibi babam ne kadar ceza alır bilmiyorum 5 seneden 3sene4ay cezası vermişti karar öyle gelmişti eve ve temyize gönderdi kasım ayında işte iki gün öncede polis geldi eve ne olacak nasıl olacak bilmiyorum ne olur cevap verin

  Cevapla
 24. sayın avukat bey selamlar tck 86/1 87/3 ten 9ay 10 gün ceza aldım ikinci kez mükerrir kararı çıktı tekkerrüre esas cezam 1 yıl 3 ay dır bu cezadan ne kadar yatarım suç tarihi 22.05.2016 bunu öğrenebilirmiyim sayglar.

  Cevapla
 25. Mesaj
  2010yılında kullanmak için uyuşturucu madde bulundurmaktan denetimli serbestlik hükmüne tabi oldum fakat işim gereği 3 ayda bir şehir değiştirmek zorundaydım bu nedenle karara uymam ne yazıkki mümkün olmadı fakat her gittiğim şehirde dilekçe vererek dosyamı bulunduğum şehire aldırmaya çalıştım ama ne yazıkki dosya o şehire gelene kadar ben başka şehire geçtim ssk kayıtlarımdan ve vermiş olduğum dilekçelerden karara uymak istediğim fakat çalışma mejburiyetimden dolayı uyamadığım açıktı fakat yerel mahkeme 10 ay hapsime karar verdi.yargıtayda cezamı onadı ben bu 10 ayın nekadarını yatarım veya bunun için yapılabilecek birşey varmıdır 1 çocuğum var eşim rahatsız sürekli tedavi gördüğü birden fazla rahatsızlığı bulunmakta yani benim bu cezayı yatmam onların perişan olması demektir yapılabilecek birşeyy varsa beni bilgilendirirseniz memnun ve minnettar olurum şimdiden tşk.ler ve iyi çalışmalar

  Cevapla
 26. selam vergi defterı inclemeye almışlar hiç haberım olmdı ama mahkemeye vermışler 14 ayı açık cezaevi acba kaç gun yatar

  Cevapla
 27. Merhabalar, yakınım 188/3 suçundan uyuşturucu ticareti kesinleşmiş 8 yıl 4 ay ceza aldı.
  300 eski tutukluluk ,halende 57 gündür cezaevidedir.suç 03/03/2016 tarihinde gerçekleşmiştir.
  Müddetname ve diğer uygulamalardan farklı yatar hesaplamaktadır.
  Tam yatar acaba kaç gündür?(denetimli serbestlik+açık cezaevine çıkış+amatem tedavisi için)
  teşekkürler

  Cevapla

Yorum yapın