Online Avukat

Online avukat, telefon ve sms gibi klasik iletişim araçları haricinde mail, whatsapp, sosyal medya, internet sitesi gibi çeşitli yeni nesil iletişim araçları ile de sürekli ulaşabildiğiniz avukat anlamına gelmektedir. İyi avukat ulaşılabilir olan, müvekkili ile sürekli iletişim halinde olan ve müvekkilinin hukuki problemlerine karşı kayıtsız kalmayan, vekalet ilişkisi devam ettiği sürece müvekkiline hukuki desteğini devam ettiren avukattır.

Online avukat arayan kişiler de vekalet ilişkisi ile bağlı oldukları avukata klasik iletişim araçları haricinde mail, internet sitesi, sosyal medya hesapları gibi online iletişim mecraları aracılığı da ulaşabileceği avukatlar aramaktadırlar. Online avukat her an iletişim halinde olabileceğiniz; whatsapp, facebook messenger gibi uygulamalar ile dilediğiniz zaman iletişime geçebileceğiniz avukattır.

Müvekkillerin avukatları ile ilgili en büyük şikayetleri arasında vekaleti verdikten sonra avukatlarına ulaşamamaları, devam eden dava ve icra takipleri hususunda yeterli bilgilendirilmedikleri, aradıklarında avukatlarının telefonlarına cevap vermedikleri gibi şikayetler dile getirilmektedir. Online avukat bu şikayete mahal vermez ve müvekkili pek çok iletişim mecrası ile kendisine her an ulaşabilir ve bilgi alabilir.

online avukatOnline Avukat Ne Değildir ?

Ne olduğunu anlattıktan sonra biraz da bu kavramın ne olmadığını anlatmakta fayda var. Bu kavram internet üzerinde yer alan bir robot gibi sorduğunuz sorulara otomatik hukuki cevaplar veren bir sanal gerçeklik ve yapay zeka uygulaması değildir. Sadece internet üzerinden hizmet veren, hiçbir zaman yüz yüze görüşmek zorunda kalmayacağınız, internet üzerinden belli bir ücret karşılığı hukuki sorularınıza cevap veren ve bu ücret karşılığında sizinle herhangi bir vekalet ilişkisi kurmayan bir sanal yardımcı değildir. Zaten bu şekilde bir avukatlık veya hukuki danışmanlık hizmeti Avukatlık Kanunu gereği yasal da değildir.

Belli bir ücret karşılığı sadece internet üzerinden, telefon aracılığıyla veya başka herhangi bir iletişim aracı vasıtasıyla avukatlık hizmeti vermek Avukatlık Kanunu’na aykırıdır. Sizinle vekalet ilişkisi kurmadan ve sizinle hiçbir zaman yüz yüze gelmeden, sadece internet veya diğer iletişim araçları vasıtasıyla hukuki problemlerinizi çözeceğini veya hukuki danışmanlık hizmeti vereceğini iddia eden kişilere herhangi bir ödeme yapmayınız ve bu kişileri bulunduğunuz yerdeki baroya veya Türkiye Barolar Birliği’ne ihbar ediniz.

Size hukuki danışmanlık verecek ve vekalet alarak sizin adınıza hukuki uyuşmazlıklarda mahkemeler önünde sizi vekaleten temsil edecek baroya kayıtlı avukatlara avukat arama sayfasından sorgulanma yaparak ulaşabilirsiniz.

Online Avukat
5 (100%) 1 vote

Bu yazıyı 203 kişi okudu.

〉〉〉 Aradığınızı bulamadıysanız avukata soru sor sayfasını kullanabilirsiniz!


Yorumlar 19

 • Benim pesimde eski konuştuğum biri var ve ben ayrılmama rağmen sürekli numarami bulup beni rahatsız ediyor ailesi hakaret etti bna bunun için ne yapmalıyım çok kırıcı şeyler söylediler ellerinde bir şey olmamasına rağmen tehdit ettiler çocuğumuzun başına bir şey gelirse senden biliriz dediler ki ben konuşmayı bitirmistim çocukla hukuki olarak ne yapmalıyım

 • Savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

 • Öncelikle Merhabalar Sayın Hocam

  Hocam ben kasım 2016’da boşandım, duruşmada evlilik için çektiğim kredileri ödediğimden dolayı hakim benim dilekçede belirttiğim iki çocuğum için 150’şer tl’den toplamda 300 tl nafaka bağladı, sonra hakime borcum biterse elimden geldiğince yardımcı olacağımı dile getirdim. Eşimde duruşmadan sonra borcun biterse nafaka arttırım davası açacam haberin olsun dedi bende olur dedim. Çocuklarımn yaşları 3.5 – 1.5 yaşında geçen hafta beni aradı Çocukları kreşe verecem masraf 1300 Tl bunun yarısnı ver dedi ki bunuda isteyecem dedi, eski eşim Hemşire maaşı 2.800 tl ben ise MEMURUM maaşım 2.388 temmuz zammıyla beraber onun 3.000 benim ise 2.554 tl olacak ve eşime elimden gelen yardımı yapacağımı söyledim elbette onlar benimde çocuklarım ama senin söylediğin miktarı verecek maddi durumda değilim 200 tl verebilirim dedim yani 300+200 toplamda 500 tl ama o bunu kabul etmedi bende dedim keşke fazla alsamda fazla göndersem ama yok bende kiradayım masraflarım var dedim onun bana cevabı ise veremeyecek durumdaysan ek iş yap dedi, bende elimden ek iş gelse onuda yaparım ama yok dedim ve kapattı.

  Biraz uzun oldu hakkınız helal edin. Şimdiden Çok Teşekkür Ederim.

  Sayın Hocam sizden ricam bu nafaka arttırımı neye göre belirleniyor?
  Benim istediğim 200 tl’yi hakim kabul edermi günümüz şartlarında
  Yoksa eski eşimin 650 tl istemesini hakim kabul eder mi?

 • Zaten hakim 150+150 hükmetmiş; bunu artırması için sizin ekonomik durumunuzda aynı oranda bir iyileşme olması lazım. Eşiniz çocukların masrafını gerekçe göstererek nafaka arttırım davası açması halinde ise eğer bir artırım yapılacaksa makul olanın sizin önerdiğiniz miktar olduğu gözüküyor. Nafakanın kısa süre içerisinde 300’den 650 gibi bir rakama yükselmesi pek makul gözükmüyor.

 • iki yıl ceza aldım yatarım ne kadar

  • 1 yıl (365 gün) sonra şartla tahliye edilme hakkı kazanacaksınız.
   Hemen denetimli serbesliğe ayrılırsınız.
   Ancak açık cezaevinde 1-30 gün kalıp iyi halli olmak kaydıyla tahliye edilirsiniz.
   Bu halde cezaevinde kalma süresinin 1 ila 30 gün arasında değişmesinin nedeni her cezaevinin iş yükü ve işlem hızının farklı olması, iyi hal kararı için İnfaz hakimliği sürecinin infaz hakimliklerine göre farkı sürelerde olmamasındadır.

 • Merhaba .. biz dugunumuz icin gelinlik satin aldik fakat satici bize urunleri teslim alacagimiz zaman hayir siz satin almadiniz kiraladiniz dedi . Bize de ilk basta sozlesme yapmisti meger sol ust kosede kiralik yaziyormus hic fark etmedik .. geri goturecegimiz tarihide yazmadiklari icin hic dikkate almadik . Ama kendi ellerinde olan sozlesmeye geri getirilecek tarihi farkli bir kalemle eklemisler ve bizden urunleri istiyorlar . Bende gondermedim . Cunku satin aldim ve ona gore para odedim . Sozlesmede de sadece esimin isim soyisim ve imzasi var . ( tc kimlik no ve adres yok) .. herhangi bir yasal islem baslatabilirler mi?

  • Sözleşmede imza varsa T.C. kimlik numarasının yazıp yazmamasını bir önemi yok, eğer sözleşmede kira sözleşmesi olduğu açıkça yazıyorsa yasal işlem başlatarak gelinliği sizden geri isteyebilir.

   Karşı tarafın sizi aldattığını düşünüyorsanız sözleşmeyi iptal edebilirsiniz ancak bu halde dahi aldığınız gelinliği geri vermeniz gerekir sadece karşı taraftan varsa zararınızın tazminini isteyebilirsiniz.

   • davayı kimin adına açacaklar sözleşme üstünde yazan isimden türkiyede çok kişi var . yani nasıl bilecekler kimin olduğunu o yüzden tc kimlik no veya adres gibi özellikler olmadan nasıl dava açabilir

 • bide geri teslim tarihi yoktu bu tarihi daha sonra eklediler.. Bizim elimizdeki kopyada geri teslim tarihi yok çünkü biz satın aldık ürünü . Burdada evrakta sahtecilik yapmış olmazlar mı?

  • Sözleşmeye siz imzaladıktan sonra böyle bir madde ekleyip bu şekliyle yasal merciler önünde sözleşmeyi kullanırlarsa özel belgede sahtecilik gündeme gelebilir, suç duyurusunda bulunursunuz.

   Ancak unutmayın kiralama sözleşmesi için teslim tarihinin varlığı şart değildir, o teslim tarihini yazmış olmasaydılar dahi kiralama sözleşmesi geçerli olurdu.
   (“Kiralama sözleşmesidir” ibaresini sonradan ekleselerdi iş değişirdi tabi)

 • Meraba Hocam Ben 3 yıl önce Kamu malını kirletmek suçundan 10 ay ertelemeli ceza aldım Hakim 1 yıl denetim verdi. Üzerinden 3 yıl geçti. Ben kasımda askere gideceğim. Bu durum kısa dönem askerliğime engel teşkil eder mi?

 • MERHABA 3-4 YIL ÖNCE BAŞIMA TALİHZİZ BİR OLAY GELDİ DETAYI ÇOK UZUN KISACA ÜZERİME BİR SUÇLAMA ATILDI DOLAYLI YOLLARLA ÜZERİMEDE KALDI UYUŞTURUCU OTTAN HAKİM KARŞISINA ÇIKTIM. YAKALANDIĞIM YERDEKİ TUTANAKTA HİÇBİR ZORLAMA ALTINDA KALMADAN KENDİ ŞAHSİ İSTEĞİ İLE TESLİM ETMİŞTİR DİYE TUTANAK TUTULDU VEL HASIL KELAM MAHKEMEDEN ÇIKAN KARAR BU KİŞİNİN UYUŞTURUCU BULUNDURUP AMA KULLANMADIĞINA KANAAT GETİRİLMİŞTİR DENİLDİ HİÇBİR İDRAR TESTİNE DAHİ GİTMEDİM SADECE 1 YIL DENETİMDE SERTBESTLİK VERDİ. ŞUAN POLİSLİK – ASTSUBAYLIK- POSTANE MULAKATLARINA GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM AMA BAŞIMDAN GEÇEN BU TALİHSİZ OLAYLAR GECELERİ UYKUSUZLUĞUMA SEBEBİYET VERİYOR DÜŞÜNMEKTEN RESMEN KAFAYI YİYECEM KİMSEDENDE NET Bİ CEVAP ALAMIYORUM KİMİ DAVA DÜŞER KİMİLERİ SORUNTEŞKİL ETMEZ KİMİ MEMURYETE GİREMEZSİN DİYOR BİDE SİZDEN CEVAP ALABİLİRMİYİM BİR UMUT AĞACI DİKİN GÖNLÜME ALLAH HERKEZİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN VESSELAM…

  • ÇIKAN KARAR BU KİŞİNİN UYUŞTURUCU BULUNDURUP AMA KULLANMADIĞINA KANAAT GETİRİLMİŞTİR DENİLDİ VE HAKİM 1 YIL DENETİMLİ SERBESTLİK VERDİ demişsiniz. Öncelikle mahkeme tam olarak kararında neye hükmetti acaba bu ifadelerinden anlamak zor.

   Beraat vermiş olamaz çünkü denetimli serbestlik diyorsun.
   Öyleyse hapis cezasının ertelenmesi mi verdi, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına mı karar verdi, yoksa doğrudan adli para cezası olarak mı hüküm kurdu. Bunları bilmek lazım yorum yağmak için. mail@uzmanavukatim.com adresine mahkemenin verdiği gerekçeli kararın fotokopisini gönderebilirsen bir bakalım.

 • Merhaba Sayın Editör,

  şuan baya zaman geçtiği için mahkeme kararı elimde yok bunu adliyeden nasıl alabilirim ayrıca para cezası yemedim hatırladığım kadarı ile 5 yıl hiç bir suç işlememek kaydı ile denetime dönmüştü ama işin içinde ne ticaret var ne içicilik zaten hiçbir zorlama altında kalmadan kendi şahsi isteğim ile teslim ettim tutanakta görünüyor, detaylarına ulaşınca tabiki mail yolu iie tarafınıza ileteceğim yalnız bahsi geçen suç kavramını aşağı yukarı açıkladım bu durumda askeriyeye veya memuriyete geçme imkanım varmı ? GÖNLÜMÜZE BİR UMUT AĞACI DİKMENİZ DİLEĞİ İLE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİMM…

  • Anladığım kadarıyla hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş. Bu durumda 5 yıl geçtikten sonra aldığınız mahkeme hükmü tüm sonuçlarıyla ortadan kalkar ve sabıkada vs. gözükmez. Dolayısıyla 5 yıl geçtikten sonra temiz sabıka kaydınızı alarak istediğiniz memuriyet vs. başvurabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbulda en iyi hizmet veren evden eve nakliyat şirketleri beylikdz evden eve nakliyat beykoz evden eve nakliyat bostanci evden eve nakliyat kurtky evden eve nakliyat pendik evden eve nakliyat