Online Avukat

Online avukat, telefon ve sms gibi klasik iletişim araçları haricinde mail, whatsapp, sosyal medya, internet sitesi gibi çeşitli yeni nesil iletişim araçları ile de sürekli ulaşabildiğiniz avukat anlamına gelmektedir. İyi avukat ulaşılabilir olan, müvekkili ile sürekli iletişim halinde olan ve müvekkilinin hukuki problemlerine karşı kayıtsız kalmayan, vekalet ilişkisi devam ettiği sürece müvekkiline hukuki desteğini devam ettiren avukattır.

Hukuki soru ve görüşlerinizi aşağıya yorum olarak ekleyebilirsiniz. Sorularınıza mümkün olan en kısa sürede cevap vermeye gayret göstermekteyiz. İlginiz için teşekkür ederiz.

Online avukat arayan kişiler de vekalet ilişkisi ile bağlı oldukları avukata klasik iletişim araçları haricinde mail, internet sitesi, sosyal medya hesapları gibi online iletişim mecraları aracılığı da ulaşabileceği avukatlar aramaktadırlar. Online avukat her an iletişim halinde olabileceğiniz; whatsapp, facebook messenger gibi uygulamalar ile dilediğiniz zaman iletişime geçebileceğiniz avukattır.

Müvekkillerin avukatları ile ilgili en büyük şikayetleri arasında vekaleti verdikten sonra avukatlarına ulaşamamaları, devam eden dava ve icra takipleri hususunda yeterli bilgilendirilmedikleri, aradıklarında avukatlarının telefonlarına cevap vermedikleri gibi şikayetler dile getirilmektedir. Online avukat bu şikayete mahal vermez ve müvekkili pek çok iletişim mecrası ile kendisine her an ulaşabilir ve bilgi alabilir.

online avukatOnline Avukat Ne Değildir ?

Ne olduğunu anlattıktan sonra biraz da bu kavramın ne olmadığını anlatmakta fayda var. Bu kavram internet üzerinde yer alan bir robot gibi sorduğunuz sorulara otomatik hukuki cevaplar veren bir sanal gerçeklik ve yapay zeka uygulaması değildir. Sadece internet üzerinden hizmet veren, hiçbir zaman yüz yüze görüşmek zorunda kalmayacağınız, internet üzerinden belli bir ücret karşılığı hukuki sorularınıza cevap veren ve bu ücret karşılığında sizinle herhangi bir vekalet ilişkisi kurmayan bir sanal yardımcı değildir. Zaten bu şekilde bir avukatlık veya hukuki danışmanlık hizmeti Avukatlık Kanunu gereği yasal da değildir.

Belli bir ücret karşılığı sadece internet üzerinden, telefon aracılığıyla veya başka herhangi bir iletişim aracı vasıtasıyla avukatlık hizmeti vermek Avukatlık Kanunu’na aykırıdır. Sizinle vekalet ilişkisi kurmadan ve sizinle hiçbir zaman yüz yüze gelmeden, sadece internet veya diğer iletişim araçları vasıtasıyla hukuki problemlerinizi çözeceğini veya hukuki danışmanlık hizmeti vereceğini iddia eden kişilere herhangi bir ödeme yapmayınız ve bu kişileri bulunduğunuz yerdeki baroya veya Türkiye Barolar Birliği’ne ihbar ediniz.

Size hukuki danışmanlık verecek ve vekalet alarak sizin adınıza hukuki uyuşmazlıklarda mahkemeler önünde sizi vekaleten temsil edecek baroya kayıtlı avukatlara avukat arama sayfasından sorgulanma yaparak ulaşabilirsiniz. Ayrıca hukuki danışmanlık ve avukatlık hizmeti almak için bize iletişim kanallarımız vasıtasıyla ulaşabilirsiniz.

Ne Tür Sorular Sorabilirim ?

Bu sayfa aracılığı ile hukukun çeşitli dallarında ceza hukukundan, boşanma hukukuna, tüketici hukukundan ticaret hukukuna aklınıza takılan konularla ilgili sorularınızı sorabilirsiniz. Soracağınız sorulara yüzeysel de olsa sizlere yardımcı olabilecek şekilde kısa cevaplar vermeye çalışmaktayız. Bunun haricinde hukuki uyuşmazlıklarınız ile ilgili olarak gerek bireysel gerekse kurumsal işlerinizle ilgili olsun avukatlık hizmeti veya danışmanlık hizmeti almak istiyorsanız iletişim sayfamızdan bizimle iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Online Avukat
3.5 (70%) 2 votes

Yorumlar 42

 • Benim pesimde eski konuştuğum biri var ve ben ayrılmama rağmen sürekli numarami bulup beni rahatsız ediyor ailesi hakaret etti bna bunun için ne yapmalıyım çok kırıcı şeyler söylediler ellerinde bir şey olmamasına rağmen tehdit ettiler çocuğumuzun başına bir şey gelirse senden biliriz dediler ki ben konuşmayı bitirmistim çocukla hukuki olarak ne yapmalıyım

 • Savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

 • Öncelikle Merhabalar Sayın Hocam

  Hocam ben kasım 2016’da boşandım, duruşmada evlilik için çektiğim kredileri ödediğimden dolayı hakim benim dilekçede belirttiğim iki çocuğum için 150’şer tl’den toplamda 300 tl nafaka bağladı, sonra hakime borcum biterse elimden geldiğince yardımcı olacağımı dile getirdim. Eşimde duruşmadan sonra borcun biterse nafaka arttırım davası açacam haberin olsun dedi bende olur dedim. Çocuklarımn yaşları 3.5 – 1.5 yaşında geçen hafta beni aradı Çocukları kreşe verecem masraf 1300 Tl bunun yarısnı ver dedi ki bunuda isteyecem dedi, eski eşim Hemşire maaşı 2.800 tl ben ise MEMURUM maaşım 2.388 temmuz zammıyla beraber onun 3.000 benim ise 2.554 tl olacak ve eşime elimden gelen yardımı yapacağımı söyledim elbette onlar benimde çocuklarım ama senin söylediğin miktarı verecek maddi durumda değilim 200 tl verebilirim dedim yani 300+200 toplamda 500 tl ama o bunu kabul etmedi bende dedim keşke fazla alsamda fazla göndersem ama yok bende kiradayım masraflarım var dedim onun bana cevabı ise veremeyecek durumdaysan ek iş yap dedi, bende elimden ek iş gelse onuda yaparım ama yok dedim ve kapattı.

  Biraz uzun oldu hakkınız helal edin. Şimdiden Çok Teşekkür Ederim.

  Sayın Hocam sizden ricam bu nafaka arttırımı neye göre belirleniyor?
  Benim istediğim 200 tl’yi hakim kabul edermi günümüz şartlarında
  Yoksa eski eşimin 650 tl istemesini hakim kabul eder mi?

 • Zaten hakim 150+150 hükmetmiş; bunu artırması için sizin ekonomik durumunuzda aynı oranda bir iyileşme olması lazım. Eşiniz çocukların masrafını gerekçe göstererek nafaka arttırım davası açması halinde ise eğer bir artırım yapılacaksa makul olanın sizin önerdiğiniz miktar olduğu gözüküyor. Nafakanın kısa süre içerisinde 300’den 650 gibi bir rakama yükselmesi pek makul gözükmüyor.

 • iki yıl ceza aldım yatarım ne kadar

  • 1 yıl (365 gün) sonra şartla tahliye edilme hakkı kazanacaksınız.
   Hemen denetimli serbesliğe ayrılırsınız.
   Ancak açık cezaevinde 1-30 gün kalıp iyi halli olmak kaydıyla tahliye edilirsiniz.
   Bu halde cezaevinde kalma süresinin 1 ila 30 gün arasında değişmesinin nedeni her cezaevinin iş yükü ve işlem hızının farklı olması, iyi hal kararı için İnfaz hakimliği sürecinin infaz hakimliklerine göre farkı sürelerde olmamasındadır.

 • Merhaba .. biz dugunumuz icin gelinlik satin aldik fakat satici bize urunleri teslim alacagimiz zaman hayir siz satin almadiniz kiraladiniz dedi . Bize de ilk basta sozlesme yapmisti meger sol ust kosede kiralik yaziyormus hic fark etmedik .. geri goturecegimiz tarihide yazmadiklari icin hic dikkate almadik . Ama kendi ellerinde olan sozlesmeye geri getirilecek tarihi farkli bir kalemle eklemisler ve bizden urunleri istiyorlar . Bende gondermedim . Cunku satin aldim ve ona gore para odedim . Sozlesmede de sadece esimin isim soyisim ve imzasi var . ( tc kimlik no ve adres yok) .. herhangi bir yasal islem baslatabilirler mi?

  • Sözleşmede imza varsa T.C. kimlik numarasının yazıp yazmamasını bir önemi yok, eğer sözleşmede kira sözleşmesi olduğu açıkça yazıyorsa yasal işlem başlatarak gelinliği sizden geri isteyebilir.

   Karşı tarafın sizi aldattığını düşünüyorsanız sözleşmeyi iptal edebilirsiniz ancak bu halde dahi aldığınız gelinliği geri vermeniz gerekir sadece karşı taraftan varsa zararınızın tazminini isteyebilirsiniz.

   • davayı kimin adına açacaklar sözleşme üstünde yazan isimden türkiyede çok kişi var . yani nasıl bilecekler kimin olduğunu o yüzden tc kimlik no veya adres gibi özellikler olmadan nasıl dava açabilir

 • bide geri teslim tarihi yoktu bu tarihi daha sonra eklediler.. Bizim elimizdeki kopyada geri teslim tarihi yok çünkü biz satın aldık ürünü . Burdada evrakta sahtecilik yapmış olmazlar mı?

  • Sözleşmeye siz imzaladıktan sonra böyle bir madde ekleyip bu şekliyle yasal merciler önünde sözleşmeyi kullanırlarsa özel belgede sahtecilik gündeme gelebilir, suç duyurusunda bulunursunuz.

   Ancak unutmayın kiralama sözleşmesi için teslim tarihinin varlığı şart değildir, o teslim tarihini yazmış olmasaydılar dahi kiralama sözleşmesi geçerli olurdu.
   (“Kiralama sözleşmesidir” ibaresini sonradan ekleselerdi iş değişirdi tabi)

 • Meraba Hocam Ben 3 yıl önce Kamu malını kirletmek suçundan 10 ay ertelemeli ceza aldım Hakim 1 yıl denetim verdi. Üzerinden 3 yıl geçti. Ben kasımda askere gideceğim. Bu durum kısa dönem askerliğime engel teşkil eder mi?

 • MERHABA 3-4 YIL ÖNCE BAŞIMA TALİHZİZ BİR OLAY GELDİ DETAYI ÇOK UZUN KISACA ÜZERİME BİR SUÇLAMA ATILDI DOLAYLI YOLLARLA ÜZERİMEDE KALDI UYUŞTURUCU OTTAN HAKİM KARŞISINA ÇIKTIM. YAKALANDIĞIM YERDEKİ TUTANAKTA HİÇBİR ZORLAMA ALTINDA KALMADAN KENDİ ŞAHSİ İSTEĞİ İLE TESLİM ETMİŞTİR DİYE TUTANAK TUTULDU VEL HASIL KELAM MAHKEMEDEN ÇIKAN KARAR BU KİŞİNİN UYUŞTURUCU BULUNDURUP AMA KULLANMADIĞINA KANAAT GETİRİLMİŞTİR DENİLDİ HİÇBİR İDRAR TESTİNE DAHİ GİTMEDİM SADECE 1 YIL DENETİMDE SERTBESTLİK VERDİ. ŞUAN POLİSLİK – ASTSUBAYLIK- POSTANE MULAKATLARINA GİTMEYİ DÜŞÜNÜYORUM AMA BAŞIMDAN GEÇEN BU TALİHSİZ OLAYLAR GECELERİ UYKUSUZLUĞUMA SEBEBİYET VERİYOR DÜŞÜNMEKTEN RESMEN KAFAYI YİYECEM KİMSEDENDE NET Bİ CEVAP ALAMIYORUM KİMİ DAVA DÜŞER KİMİLERİ SORUNTEŞKİL ETMEZ KİMİ MEMURYETE GİREMEZSİN DİYOR BİDE SİZDEN CEVAP ALABİLİRMİYİM BİR UMUT AĞACI DİKİN GÖNLÜME ALLAH HERKEZİN GÖNLÜNE GÖRE VERSİN VESSELAM…

  • ÇIKAN KARAR BU KİŞİNİN UYUŞTURUCU BULUNDURUP AMA KULLANMADIĞINA KANAAT GETİRİLMİŞTİR DENİLDİ VE HAKİM 1 YIL DENETİMLİ SERBESTLİK VERDİ demişsiniz. Öncelikle mahkeme tam olarak kararında neye hükmetti acaba bu ifadelerinden anlamak zor.

   Beraat vermiş olamaz çünkü denetimli serbestlik diyorsun.
   Öyleyse hapis cezasının ertelenmesi mi verdi, hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına mı karar verdi, yoksa doğrudan adli para cezası olarak mı hüküm kurdu. Bunları bilmek lazım yorum yağmak için. mail@uzmanavukatim.com adresine mahkemenin verdiği gerekçeli kararın fotokopisini gönderebilirsen bir bakalım.

 • Merhaba Sayın Editör,

  şuan baya zaman geçtiği için mahkeme kararı elimde yok bunu adliyeden nasıl alabilirim ayrıca para cezası yemedim hatırladığım kadarı ile 5 yıl hiç bir suç işlememek kaydı ile denetime dönmüştü ama işin içinde ne ticaret var ne içicilik zaten hiçbir zorlama altında kalmadan kendi şahsi isteğim ile teslim ettim tutanakta görünüyor, detaylarına ulaşınca tabiki mail yolu iie tarafınıza ileteceğim yalnız bahsi geçen suç kavramını aşağı yukarı açıkladım bu durumda askeriyeye veya memuriyete geçme imkanım varmı ? GÖNLÜMÜZE BİR UMUT AĞACI DİKMENİZ DİLEĞİ İLE ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİMM…

  • Anladığım kadarıyla hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilmiş. Bu durumda 5 yıl geçtikten sonra aldığınız mahkeme hükmü tüm sonuçlarıyla ortadan kalkar ve sabıkada vs. gözükmez. Dolayısıyla 5 yıl geçtikten sonra temiz sabıka kaydınızı alarak istediğiniz memuriyet vs. başvurabilirsiniz.

 • Ağır Ceza Mahkemesi’nde yargılanmaktayım, duruşma esnasında tanıklardan bazılarının savunmaları usulsüz bir şekilde kapıdan dinlediklerini ve duruşmada dinlenen tanıkların dışarı çıktıktan sonra dinlenmeyen tanıklarla fikir alışverişinde bulunduklarını öğrendim. Mahkeme salonu kapı önünü çeken kamera kaydını dosyama eklenmesini isteyip kapı dinleyen tanıkları şikayet edebilirmiyım? veya bunların ifadelerinin dosyamdan cıkarılmasını talep edebilirmıyım? Bunla ilgili davam devam ediyor ve daha dinlenecek tanıklar da bulunmaktadır, mahkemeye mi savcılığa mı dilekçe yazmam gerekir? Dışarıda gerekli tedbirlerin alınmasını talep edeceğim çünkü tanıklar bu şekilde davayı etkileyecektir. Teşekkürler…

  • Öncelikle yargılandığınız mahkemeye yukarıdaki iddianızı ve talebinizi içeren bir dilekçe verebilirsiniz. Bir sonraki duruşmada verdiğiniz bu dilekçeyi gündeme getirir ve talebinizi yenilersiniz.

   İkinci olarak tüm bu iddialarınızla ilgili olarak savcılığa “yalan tanıklık” suçundan suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

 • Kızkardeşim evlendi ilk ayda kredi çekti ev aldı eşinin maddi katkısı olmadı kardeşimin maaşı kesiliyordu 5 ay evli kaldılar ayrıldılar adam evden hak talep etti fakat mahkemede 16bin tl hak kazandı adam, kızkardeşimin altınlarını aldığında dolayı 20bintl kardeşime verecekli yanı maddi bir kazancı olmadı adamın .yargıtaya gideceğini söylemiş bu kararın bozulma ihtimalı varmı acaba

 • Merhabalar , Bana bir kaç gün önce Birsup LTD diye bir firmadan bir e-mail geldi.E-mail in içeriği benden hesap numaramı adresimi telefonumu istiyorlar ve bana ayda 4 kere para aktaraçaklarmış bende o paranın 20% sini kendime tutup gerisini bana vereçekleri hesaba aktaraçakmışım veya onların belirlemiş olduğu yerden adlarına vekalet ile mülk alaçakmışım.Ben 30 sene yurtdışında yaşadım ve tekrar geri dönmek için yurtdışındaki firmalara iş başvurusunda bulundum aralarında bu firmada vardı ancak ilanlarında Finans danışmanı olarak geçiyor. Bu işlemler Ülkemizde suc teşkil edermi.

 • 2 sokak arkamızda bir ev 3 aydır boş.kiacısı ev sahibine 6 aylık kirayı ödemeden gitmiş..evi boşaltmış.sadece eski bir koltuk bırakmış….evin kapısı kolay açılır şekilde.ve pencerelerinden mahallenin çocukları oyun amaçlı giriyorlar.bu hizbe evi akşam saatlerinde eski kiracı alkol almak için kullanıyor..benim oğlum arkadaşıyla bu eve girmiş ve ateş yakmışlar..bir akşam ev sahibi.kiracısının kardeşi ile evime geldi.benim çocuğun arkadaşıda gelmiş.senin oğlan benim evi yaktı dedi.ben korktum..adam zararı karşılayın dedi.eve bakalım zararı tespit edelim dedi.ben o gün rahatsızdım belim ağrıyordu..kiracının kardeşini çocukluktan tanıdığım için siz gidin zararı belirleyin dedim…1 saat sonra geldiler.7 bin tl borç var dediler..bana senet imzalattı.sadece imza bana ait üstünü kendileri doldurdular…aradan bir ay geçince para istemeye geldi. yok dedim.eve bakalım dedim gittik.evde sadece eski kiracının alkol alırken oturduğu eski koltuk yanmış.duvarlar is olmuş.pencerelerde lekeler var…dedim boya badana yaptırayım onarayım evini…hayır dedi zaten evi yıktıracağım.5 milyar masrafı var onu sen öde senedini vereyim dedi…önceden evim yandı deyip senet imzalarken sanmıştım ki içinde oturan ibsanlar var eşyalar var o yüzden 7 bin tl yı onaylamıştım..oysa ev aylardır boş.ve sarhoş mekanı olmuş….bu kişi seneti kullanarak benden para koparmaya çalışıyor.senetin süresi dolmak üzere ne yapmam lazım.yardım edin….bu arada eski kiracısını filan komşulardan sorup öğrendim.ev sahibini daha önce hiç tanımazdım….adam eski kiracısından parasını alamıyor.eski kiracısının verdiği zararıda bana ödettirmek peşinde.yani dolandırıcı gibi..

 • Merhaba ben aırpot avm istanbul bilişim den 2 tane telefon sipariş verdim 25.10.2017 tarihinde yarın elinizde ürün deyip parasını ödedim faturası elimde ama bugunn ayın 03.11.2017 oldu her gün aradığımda bu gün kargoya verıyoruz diyorlar ama ellerinde telefon yok siparişi iptal ettim şimdi de paramı geri alamıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz ne yapıçağımı bilmiyoum

 • Merhaba ben 2017 yılında özel bir kolejin çay ve temizlikçi olarak 10.06.2017 tarihinde ise başladım aradan 27 gün sonra kolejin inşaatı durdurulma sebebi ile işten çıkarıldim ve aradan 3.4 ay sonra aynı şirketin genel merkezinde işe başladım biranda çıkarılsın sebepsiz yere bunun için maddi manevi tazminat yaşama başka bu dava acabilirmiyim bu arada iki istende sadece 1 ay çalıştım

 • KAT İRTİFAKI KURULAN FAKAT PROJEYE AYKIRI YAPILMIŞ BİR BİNADAN SATILAN BİR DAİRENİN HUKUKSAL SÜRECİ
  projeye aykırı yapılan bir binanın yasal olarak kat irtifakından söz edilip bağımsız bölümler birbiri üzerinde hak iddea edebilir mi…
  herkesin hisseli tapusu var elinde..bağımsız bölümler gelişigüzel dağıtılmış..binada en alt kat ve sığınak 6 kaçak daire yapılmış…ben zemin katda oturduğum evi sattım benim olduğum katda iki daire ve apartman girişi var..fakat projede üç tapu var…1 daire eksik benim elimdeki sattığım tapu giriş ve diğer iki dairenin bazı bölümlerini içeriyor…
  karşı komşum ben sattıktan sonra alan kişiyi elindeki tapu ile evden çıkartmış.sattığım kişide bana ayıplı konut satışı nedeniyle asliye hk mah. tapu iptal ve tescil davası açtı ve kazandı…istinaftayız..birinci sorum şu
  1-projeye aykırı olan binanın kat irtifakı kabul edilebilir mi …….binada kaçak 6 adet daire var ve bir tane yok edilmiş (sattığım)bir daire var…
  2- sattığım kişi kendisine açılan men davasını bana zamanında ihbar etmedi süresinde ihbardan savunma yapsam istinaf kabul edermi..
  3-davacıyı evden çıkartan karşı komşum her iki dairede de oturuyor…ona karşı nasıl bir yol izlemeliyim..
  4- tapu iptal davası değilde ayıplı konut davası olarak tüketici mahkemesine açması gerekmezmiydi. görev yönünden istinaf davayı reddedebilir mi..
  5- tapu iptal davası tapuda adına kayıtlı kişiye yöneltilmesi gerekmez mi..

 • uyuşturucu yüzünden denetim yedim, pasaportum var.Kanadaya gitmek için vize başvurusunda bulunmayı düşünüyorum.Denetimli serbestlik vizeye engel bi durum mu ?

 • Merhaba senede kefillik için bilgi almak istiyorum. Durum şu; eşim biz nişanlıyken abisine kefil oldu. Abisi alkollü halde şirket aracı ile kaza yaptı ve şirket aracına karşılık senet yapıldı eşimde kefil oldu. Abisi işten atılınca eşimin maaşına haciz geldi biz evlendikten sonra. Şimdi abisi yeniden sigortalı işe giriyor. Eşim maaşında ki hacizi kaldırmak için ne yapmamız lazım.

 • Banka gibi bir kurumdan ayrılmak istediğimizde işe başlama evraklarında imzaladığımız eğitim masrafı ve brüt ücreti ödemek zorundamıyız yani yapabileceğimiz birşey var mı ?

 • İyi günler ben 1 sene 10 aydır işyerinde çalışıyorum askere giderken sülüsümü iş yerine teslim edince nekadar yıllık izin parası alırım 7 günü kullandım maaşım asgari ücret

 • Merhaba Türkmenistan uyruklu bayan bilmeden sahte altın satmaktan yakalandı ve savcı karşısına çıktı ve savcı serbest bıraktı ardından polisler yapancı şubeye göç idaresine götürdüler vizesi ve pasaportu var fakat oturma izni iptal olmuş akibeti ne olur deport yerimi veya serbest bırakırlarmı teşekkürler

 • 1 yil 8 ay cezanın aldım mükerrer koymuş yatarı varmı yoksa denetime mi gönderir

 • erkek arkadaşım seneler önce birini dövmüş dövdüğü kişide sakat kalmış dövdüğü kişi sakat kalınca dava açıldı dava 5 ay önce falan açıldı 5 mahkeme falan oldu görülüyor erkek arkadaşıma şahitlik yapan çocukta şahitlik yapmak için durmadan para istiyor bugün şahitlik yapan çocugun abisi erkek arkadaşımı aramış erkek arkadaşımda durumu anlatmış para istiyor falan diye çocugun abiside tamam ben halledicem demiş sonra şahitlik yapan çocuk erkek arkadaşımı aramış görüşücez senle demiş bide mahkeme günü erkene alınmış bunun sebebi ne olabilir ve bu dava nasıl sonuçlanır lütfen yardım edin

  • Mahkemeye tanık olarak bildirildikten sonra mecburen gidip tanık olarak ifadesini vermek zorunda aksi halde mahkeme zorla getirilmesine karar verir. Eğer para vermediğiniz için yalan tanıklıkta bulunursa hakkında suç duyurusunda bulunun savcılığa çünkü yalan tanıklık suçtur. Dosyanın içeriğini bilmeden, incelemeden davanın nasıl sonuçlanacağını bilmem mümkün değil, bir avukatla anlaşın dosyayı incelesin o şekilde yardımcı olsun size.

 • Yolda giderken arabanın önüne atlamis atlayan kişi vefat etti sonuç ne olur

  • Öncelikle ölümlü kaza olduğu için olay savcılığa intikal eder, savcılık bilirkişiden rapor alır gerekirse olay yerinde keşif yapar. Alınan raporlarda yaya %100 kusurlu sürücü kusursuz bulunursa savcılık takipsizlik verir ve ceza dosyası kapanır.

   Ölenin yakınlarının açacağı tazminat davası ile ilgili soruyorsanız. Sürücü kusursuz olduğu için tazminat sorumluluğu doğmaz ancak araç malikinin kanundan doğan kusursuz sorumluluğu söz konusu. Araç maliki ve ZMMS yani trafik sigorta şirketinin ölenin yakınlarının destekten yoksun kalma gibi zararlarını tazmin yükümlülüğü doğar.

 • Hukuk kardeşim karşı tarafa da elinde alkol varmış elinde kendi alkol olduğunu bilmiyoruz arabayi kulanan kişiyi serbet kalırmı

 • Hukukcu kardes ceza alma durumu olursa kaç yıl alır

 • Trafik kazasında tutuklanan kişi serbest kalmış Mahkemeye çıkacak ceza alırım 100 kaç alırsa ceza alır

 • Merhabalar,
  2013’ün eylülünde girdiğim evde 4 sene kaldıktan sonra 2017 eylülde ev sahibim evin anahtarını teslim alıp depozitomu zorla da olsa kesintileriyle hesabım üzerinden yatırarak verdi. Daha sonra yaklaşık 3 ay sonra bilir kişi getirdim evimi kötü kullandın gibi söylemlerle beni arayıp mahkemeye vereceğini söyledi.Her kiramı, kira açıklaması ile banka hesabımdan düzenli ödedim ve her faturamı da düzenli ödedim.banka dökümleri ile kanıtlayabilirim.Fakat anahtarı verdiğim ve depozitomu aldığıma dair tutanak tutmadım.Evi kötü kullanmamış olmama rağmen ve 3-4 ay geçmesine rağmen bilir kişi getirdim diyerek evin kötü olduğunu falan tutanak tuttursa ceza alırmıyım. Ayrıca bilir kişi nedir ve evin ilk halini ben varken bilmeden kafasına göre getirip tutanak tutturdum diyebilir mi?Çünkü anahtarı teslim edip depozitomu aldım.Ev de açıkçası çok eski bir ev di ve dolayısıyla bu tarz suçlamalarla evinin masraflarını bana ödetebilir mi?Sürekli cep numaramdan arayıp tehditte bulunuyor.Bu konuda bilgi verebilir misiniz?

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir