Ceza Hesaplama İnfaz Hesaplama Yatar Hesaplama

Aşağıda yer alan butona tıklayarak ceza hesaplama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Mahkeme tarafından sonuç ceza miktarı infaz mevzuatı gereği tam olarak hapiste kalacağınız süreyi göstermez. Bunun için infaz hesaplama ve yatar hesaplama olarak tabir edilen formu doldurarak fiilen ne kadar hapiste kalacağınızı öğrenebilirsiniz.

ceza hesaplamaCeza mevzuatı ve infaz mevzuatı gereği hapis cezasına mahkumiyeti kesinleşen bir hükümlü hakkında ceza mahkemesi tarafından hükmolunan hapis cezasının bir kısmı koşullu salıverme hükümleri gereği, bir kısmı denetimli serbestlik hükümleri gereği hapishane dışında veya kapalı ceza infaz kurumu yerine açık ceza infaz kurumunda geçirilmektedir.

Hesaplama yapmak için linki takip ediniz:
Ceza İnfaz Yatar Hesaplama Nasıl Yapılır ?

Denetimli serbestlik süresince kişi hapis dışında olsa da denetimli serbestlik şube müdürlüklerinin denetimi altında kalmaya devam eder; açık ceza infaz kurumlarında geçen süre içerisinde de mahkum belirli günler belirli saatlerde hapis dışına çıkabilmekte, çalışabilemekte ve hapis cezasının infazı farklı şekillerde gerçekleştirilebilmektedir. Ceza mevzuatı ve infaz mevzuatı son derece karışık ve sürekli değişen, güncellenen bir mevzuat olduğundan aşağıdaki buton aracılığı ile ceza hesaplama infaz hesaplama yatar hesaplama formunu ve detaylı hesaplama bölümünden gerekli bilgileri girerek tam olarak ne kadar hapis yatacağınızı öğrenmeniz mümkündür.

Ceza Hesaplama Önemli Bilgiler

İnfaz yatar hesaplama, öncelikle mahkumiyet hükmünde yer alan sonuç cezayı yıl ay ve gün olarak forma girmeniz gerekmektedir bunun haricinde detaylı hesaplama seçeneklerini göster butonuna tıklayarak ayrıntılı bilgi girmelisiniz.

infaz hesaplama

Hapis cezası hesaplama, bazı faktörlere göre hapiste geçirmeniz gereken miktar değişiklik gösterebilmektedir. Bunun için formda yer alan su tarihi 31.06.2016 tarihinden önce midir sonra mıdır bilgisini işaretlemeniz öne marzetmektedir.

Ceza infaz hesaplama açısından bir diğer önemli bilgi mahkumiyet hükmünde tekerrür uygulandı mı, yani daha önce hüküm giydiğiniz bir cezadan dolayı mahkeme kararında tekerrür uygulaması gerçekleştirdi mi sorusunun cevabı yatacağınız süreyi değiştirmektedir.

Ceza yatarı hesaplama açısından diğer önemli bilgiler ise mahsup edilecek yani tutuklulukta geçen sürenin miktarı, KHK geçici 6. madde kapsamında mısınız, ceza aldığınız suçun maddesine ilişkin seçenekleri kontrol etmelisiniz, ayrıca cezanızın infazına başlandıysa buna ilişkinde işaretlemeniz gerekebilecek bazı seçenekler formun ayrıntılar kısmında mevcuttur.

Ayrıca bu yazıyla ilgili diğer bir sayfa olan ceza avukatı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

kaynak: hukukmedeniyeti .org


yatar hesaplama

Güncelleme 14.08.2017: Yukarıda verilen link aracılığı ile infaz hesaplama yapan kişilerden sitemize çeşitli sorular gelmektedir. Tek tek cevap vermek yerine buradan toplu olarak biz yazı yazmakta fayda gördük. Öncelikle eğer tarafınıza bir müddetname gönderilmiş ve yukarıdaki araç ile yaptığınız hesaplama ile müddetname iarasında bir fark varsa lütfen müddetnameye itibar ediniz. Çünkü ya hesaplama yaparken yanlış verileri giriyorsunuzdur veya sizin bilmediğiniz teknik bir ayrıntı sebebiyle yanlış seçenekleri işaretliyorsunuzdur. Bu durumda hazırlanan müddetname en doğru olandır.

BUNA DA GÖZAT:  Denetimli Serbestlik Yasası

İkinci olarak doğrudan şu kadar ceza aldım ne kadar yatarım ya da ne kadar süre sonra açık ceza infaz kurumuna geçerim şeklinde sorular gelebilmekte. Eğer ceza hesaplama uygulamasını incelediyseniz orada çok fazla seçenek ve veri girişi ayrıntısı bulunmakta. Siz soru sorarken haliyle bu ayrıntılardan bahsetmiyorsunuz dolayısıyla soru sorarak bizden de çok doğru sonuç elde etmeniz mümkün olamayabilir. Biz yine de soru soran arkadaşlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz ama en doğrusu sizin kendiniz orada istenen verilere girerek bir sonuca ulaşmanızdır. Bunun haricinde anlayamadığınız bir nokta varsa elbette bizler sizlere yardımcı olmaya hazırız. İlginiz için de ayrıca teşekkür ederiz.


Sık Sorulan Sorular

Müddetname İle Uygulama Arasındaki Farkın Nedeni Nedir ?

Müddetname ile uygulamanın vermiş olduğu veriler arasında zaman zaman fark oluşabilir. Bunun en temel sebebi sizin farkında olmadığınız bir faktörün ceza sürenizi etkiliyor olmasıdır. Bunun için uygulamada yer alan seçenekleri doğru şekilde işaretlediğinizden emin olmanız gerekir. Yine de müddetnameden farklı bir sonuca ulaşıyorsunanız müddetnameye itibar edebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi almak için denetimli serbestlik bürosu ile iletişime geçebilirsiniz.

İnfaz Çağrı Kağıdındanki Süreye Uymadığımda Ne Olur ?

İnfaz çağdı kağıdında teslim olmanız için tarafınıza 10 gün süre verilmektedir. Bu 10 günlük süreye uymadığınız takdirde savcılık hakkınızda yakalama kararı çıkartacak ve yakalama sonucunda cezanızın infazına başlanacaktır.

Hapis Cezamın İnfazını Erteleyebilir miyim ?

Evet, belli şartlarda hapis cezasının infazı mümkün olabilmektedir. Akıl hastalığı, hastalık, gebelik gibi sebeplerle infazın ertelenmesi sağlanabilir. Ayrıca eğer kasten işlenen suçlardan hapis cezası 5 yıl veya altı, taksirle işlenen suçlarda ise 3 yıl veya altında ise az önce sayılan hastalık, gebelik gibi sebeplerden biri olmasa dahi çağrı üzerinde gelen hükümlünün cezası talebi halinde ve savcının da takdiri ile 1 yıl kadar ertelenebilir. Bu süre bir defalığına tekrar uzatılabilir. Yani toplamda maksimum 2 yıl cezanın infazının ertelenmesi mümkün hale gelebilmektedir.

Hangi Şartlarda Denetim Süresi Sonunda Ceza İnfaz Edilmiş Sayılır ?

Bu sorunun cevabını aşağıda yer alan videoda bulabilirsiniz:

Bu yazıyı 1.750 kişi okudu.

〉〉〉 Aradığınızı bulamadıysanız avukata soru sor sayfasını kullanabilirsiniz!


Ceza Hesaplama İnfaz Hesaplama Yatar Hesaplama
5 (100%) 2 votes

Yorumlar 15

 • Ben 191 maddesi ben bir içimlik esrar yakalttim ve ametem me gönderdiler
  Ben ameteme gitmedim ve bana 30 ay kesilmiş ceza geldi bunun yatarini öğrenmek istiyorum suç tarihim yeni yasaları uyu yor saygilar

 • 1 yıl 7 ay 25 gün (600 gün) sonra şartla tahliye edilme hakkı kazanacaksınız.
  7 ay 25 gün sonra denetimli serbestliğe ayrılırsınız. (235 gün)
  Kapalı cezaevine girmeksizin doğrudan açık cezaevine ayrılırsınız.

 • Merhaba kolay gelsin nişanlım 2011 yılında işledi suçtan dolayı 03.08.2017 tarihinde tutuklandı.Bu ceza belli olduktan sonra başka suçundan kaynaklı imzası vardı tutuklanma kararı çıkınca imzasını yaktı 2 yıl olan imzanın 1 yılını sürekli attığı halde son 1 yıl yakalama kararı çıktıktan sonra yandı 4 ay firar gezdi ve yakalandı.daha önce de başka suçtan 3 yıllık firarlığı var. şimdi avukat 7 yıl 9 ay toplam cezası dedi ama daha mahkemesi olmadı. bu sürenin ne kadarını kapalı da ne kadarını açıkta ne kadarını denetimli serbestlikle geçirir cevaplarsanız sevinirim uykular haram oldu 1 haftadır.
  ani 7 yıl 9 ayın yatarı 3 yıl 10 ay 18 gün (1413 gün) sonra şartla tahliye edilme hakkı kazanacaksınız. 1 yıl 10 ay 18 gün sonra denetimli serbestliğe ayrılırsınız. (683 gün) Yatacağınız 1 yıl 10 ay 18 gün hapsin 1 ayını kadar kısmını kapalı ceza evinde geçirmek zorundasınız. Açık ceza infaz kurumlarına ayrılma yönetmeliğinin 6. maddesi gereğince 10 yıldan az ceza alanlar açık cezaevine geçiş ve denetimli serbestlik uygulamasından yararlanabilmesi için toplam cezalarının 1 ayını mutlaka kapalı ceza evinde geçirmek zorundadır. yani bi umut 1 ay sonra bzde açık ceza evine çıkabilirmiyiz

 • yani ben açık ceza evine ne zaman çıkar bunu öğrenmek istiyorum

 • 142/2 den 2yıl 6 ay var mahkemede şahitlerim dinlenmedi suç tarihi 2012 yatarı nedir yada başka ne yapılabilir

  • Hemen denetimli serbestliğe ayrılırsınız, 1 yıl 3 ay (455 gün) sonra şartla tahliye edilme hakkı kazanacaksınız.

   Şahitleriniz dinlenmediyse kararı temyiz edin.

 • Merhaba eşim 3 ayri suctan toplamda 57 ay 15 gun ceza aldi suan kapali cezaevinde fakat infaz bilgi vermedigi icin sadece 4 ay yatacagi soylendi 57 ay 15 gun cezanin kacta kacini yatiyor denetimli serbestlik suresi nedir yardimci olursaniz sevinirim

  • 4 ay 12 gün sonra denetimli serbestliğe ayrılması gerekiyor, 2 yıl 4 ay 12 gün sonra da şartlı tahliye hakkı kazanacak. ayrıntılı bilgi için yazımızda linki yer alan yatar hesaplama uygulamasını kullanabilirsiniz.

 • Merhabalar örgüt propagandasından 1 yıl 10 ay 15 gün hapis cezası aldım suç tarihi 01.07.2016 önce ve bana gelen 10 günlük infaz çağrı süresine de uymadım bu şartlarda hapiste kalacağım süre ne kadardır ve denetimli serbestlikten yararlana bilirmiyim

  • Çağrı kağıdına uymadığınızda hakkınızda yakalama çıkarılır. Verdiğiniz bilgilere göre 2 ay 28 gün sonra denetimli serbestliğe ayrılmanız gerekiyor. Yine de en doğru bilgi için yazıda yer alan linkteki yatar hesaplama uygulamasını kullanınız.

 • Kolay gelsin. Kardeşim 2015 yılında trafik kazası geçirdi. 1 kişi öldü. Gerekçeli kararda bilinçli taksirle ve taksirle ölüme neden olma ibareleri geçiyor. 5 yıl hapis cezası aldım. 6 ay 2 gün yatacağım söylendi hep. Cezaevine müddetname ulaşmadı şu an. Müddetname de belirtilen yatar süresi kanunlara göremi uygulanır veya hakim ‘in kanaati veya cezaevi kanaatimi uygulanır ? Teşekkürler

  • Hayır kanaat takdir vs. söz konusu olmaz, müddetname tamamen yasalara göre hazırlanmış matematiksel bir hesaptır. Mahkemede hakim ne kadar ceza verdiyse ona göre müddetnamede yatacağın süre ortaya.

 • Kolay gelsin ben 2 yil 1 ay ceza aldim silahli tehdit sucundan savci yatarin yok diyor infaz katipleri 142 gun yatatdin diyolar.karari temyiz ettim

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

İstanbulda en iyi hizmet veren evden eve nakliyat şirketleri beylikdz evden eve nakliyat beykoz evden eve nakliyat bostanci evden eve nakliyat kurtky evden eve nakliyat pendik evden eve nakliyat